جمعه ۲۹ تير ۱۴۰۳ 19 July 2024
يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۳
کد خبر: ۶۵۹۰۳

واکنش پزشکی قانونی به نامه منتشر شده در فضای مجازی درباره فوت نیکا شاکرمی

واکنش پزشکی قانونی به نامه منتشر شده در فضای مجازی درباره فوت نیکا شاکرمی
سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: پیرو انتشار مطلبی جعلی منتسب به این که در شبکه های اجتماعی به عنوان نامه این سازمان در خصوص مرگ مرحومه «نیکا شاکرمی» منتشر شده است، اساساً چنین نامه ای وجود خارجی نداشته و صدور آن نیز قویاً تکذیب می شود.

به گزارش فراز و به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور، در اطلاعیه این سازمان آمده است: چنانچه که از محتوای این متن جعلی کاملا هویداست، فایل منتشر شده فاقد الزامات اولیه نامه های صادره اداری است و صرفا یک متن تایپ شده با شماره جعلی و غیرمنطبق با قالب شماره نامه های سازمان پزشکی قانونی کشور است و بدون رعایت برخی چارچوب های محتوایی و حتی ظاهری که در مکاتبات رؤسای دستگاه ها مورد توجه قرار می گیرد، تنظیم شده است.

به موارد ذکر شده این نکته را نیز باید افزود که جاعل یا جاعلان محترم زحمت مراجعه به تقویم را هم به خود نداده و روز تعطیل رسمی را برای صدور نامه برگزیده اند!

ذکر این نکته نیز ضروری است که نامه هایی با طبقه بندی مورد ادعا (خیلی محرمانه) در فایل منتشر شده، اساساً به صورت خارج از شبکه اتوماسیون مکاتبات اداری و به صورت دستی تهیه و ارسال می شود و ادعای دستیابی به فایل های مذکور از طریق هک کردن شبکه یا طرق مشابه نیز با توجه به رویه جاری قطعاً دروغ و غیرواقعی است.

سازمان پزشکی قانونی کشور تاکید کرده است : ضمن یادآوری این مورد که تاکنون افراد یا جریاناتی در فضای مجازی چندین بار کوشیده اند تا با جعل ناشیانه متونی تحت عنوان گواهی های فوت و یا نامه های رسمی منتسب به سازمان پزشکی قانونی کشور، در جریان حوادث مختلف طی سال های گذشته، مطالب کذب و غیرواقعی خود را برای مخاطبان باورپذیر نمایند، تأکید می کند که سازمان پزشکی قانونی در تمامی پرونده های ارجاعی با رعایت موازین دقیق علمی و اخلاقی نسبت به بررسی و اظهارنظر دقیق کارشناسی اقدام و نتایج را به مقامات قضایی اعلام می کند.

نیکا شاکرمی سال گذشته در زمان اغتشاشات با سقوط از ارتفاع جان باخت. چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه سال گذشته ساکنان ساختمانی در چهارراه امیر اکرم، جسد دختر جوانی را پیدا کردند که ادعا شد که او از کشته‌شدگان تجمعات در تهران بود. ادعایی که اگر چه توسط پزشکی قانونی و نهادهای رسمی تکذیب شد؛ اما نیکا شاکرمی، سوژه جدید سریال کشته سازی بود.

 

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ تنها کسی که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟| چه کسانی کشته و چه کسانی جان سالم به‌در بردند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی