پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ 23 May 2024
دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۱
کد خبر: ۶۵۹۲۴

عکس| علت اصلی انفجار در گرگان چه بود؟ | پلیس در جست‌وجوی قطعات پخش شده در شهر

عکس| علت اصلی انفجار در گرگان چه بود؟ | پلیس در جست‌وجوی قطعات پخش شده در شهر
بر اساس آخرین اطلاعات در هشت نقطه از شهر گرگان تکه‌هایی سوخته از اجسام پخش شده که حاکی از متلاشی شدن یک سلاح است. هرچند که نیروی انتظامی اعلام کرده صدای این افنجار تقریبا در تمام نقاط شهر شنیده شده اما بررسی‌های خبرنگار فراز نشان می‌دهد که چنین نبوده است.

حوالی ساعت ۹ صبح است که صدای انفجار مهیبی در شهر گرگان شنیده شد. انفجاری که ترس به دل شهروندان انداخت و خبر آن به سرعت در فضای مجازی را تسخیر کرد. در همین حین گمانه‌زنی‌ها درباره این حادثه اوج گرفته و اظهارنظرها در علل آن مطرح می‌شود.

بر اساس آخرین اطلاعات در هشت نقطه از شهر گرگان تکه‌هایی سوخته از اجسام پخش شده که حاکی از متلاشی شدن یک سلاح است. هرچند که نیروی انتظامی اعلام کرده صدای این افنجار تقریبا در تمام نقاط شهر شنیده شده اما بررسی‌های خبرنگار فراز نشان می‌دهد که چنین نبوده است.

تکه‌های اصلی متلاشی شده از این سلاح در بلوار استاندارد شهر گرگان و بیمارستان دزیانی این شهر سقوط مشاهده شده وپلیس این مناطق را تحت کنترل گرفته است.

برخی دیگر از تکه‌ها نیز به خانه‌هایی اصابت کرده و هرچند خسارت جانی نداشته اما منجر به مجروح شدن دو نفر از شهروندان گرگانی شده است.

 

روند ضدونقیض انتشار اخبار حادثه

 

طبق روال همیشه ابتدا اخباری به نقل از منابع آگاه درباره انفجار پهپاد در آزمایش‌های موشکی منتشر شد که برخی رسانه‌ها آن را تکذیب کردند. جریان اخبار تاکنون ضدونقیض پیش رفته است. ابتدا معاون سیاسی استاندار گلستان سقوط یک فروند پهپاد در گرگان را تایید گرد و گرفته که این پهپاد ساعت ۹ صبح ساقط شده است  و نیروی انتظامی مشغول بررسی ابعاد حادثه است.

اما پس از آن یک منبع آگاه به خبرگزاری نزدیک به سپاه گفت که حادثه گرگان در فرایند آزمایش موشک وزارت دفاع رخ داده و اخبار منتشرشده درباره ساقط‌شدن پهپاد صحت ندارد.  در واقع این منبع آگاه سخنان معاون سیاسی استاندار گلستان را تکذیب کرد.

بر این اساس در فرایند آزمایش این موشک سرجنگی منحرف می‌شود و به محلی غیر از مکان معین‌شده برخورد می‌کند. سر جنگی این موشک قابلیت چندتکه‌شدن برای اصابت به اهداف مختلف را دارد که همین امر منجر به برداشت اشتباه و تلقی ۸ انفجار را ایجاد کرده است.

 

3919875

 

علت اصلی حادثه چه بود؟

 

چندی بعد سخنگوی وزارت دفاع سخنان منبع آگاه را تایید کرد. او گفت: در مناطق کویری داخل کشور آزمایش‌های سامانه پهپادی و آفندی انجام می‌شود که در یکی از این آزمون‌های تحقیقاتی یکی از سامانه‌ها دچار نقص و متلاشی شدن  شد که در اطراف شهر گرگان سقوط کرده است.

همچنین وزارت دفاع اعلام کرده که در صورت وارد شدن خسارت مادی به شهروندان آن را جبران می‌کند.

حالا تیم‌های عملیاتی در گرگان مشغول جمع‌آوری قطعات فرودآمده و متلاشی شده هستند و از شهروندان نیز خواسته شده تا از دستکاری و جابه‌جایی آن‌ها خودداری کنند.

با این همه باید دید که باز هم خبر رسمی جدیدی از علل این حادثه منتشر خواهد شد یا نه.

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی