جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ 12 April 2024
چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴
کد خبر: ۷۱۱۰۴
گفت‌وگو با عفیفه عابدی نامزد دوازدهمین انتخابات مجلس:

معجزه نمی‌شود اما می‌توان گام‌های کوچک تاثیرگذار برداشت

می‌‌گوید برای اینکه مطالبه کنیم باید ابتدا انتخاب کنیم و صدای خود را به پشت تریبون مجلس برسانیم. عفیفه عابدی نامزد انتخابات مجلس دوازدهم که در فهرست «صدای ملت» نیز حضور دارد و پیش از این به عنوان روزنامه‌نگار، کنشگر و پژوهشگر مسائل سیاسی و روابط بین‌الملل در عرصه رسانه‌ شناخته می‌شد.

عابدی حالا وارد کارزار انتخابات مجلس دوازدهم شده تا به گفته خودش «صدای بخشی از جامعه باشد که تفکر متفاوتی دارد.» او می‌گوید: ‌«حق رای باید حفظ شود. معجزه نمی‌شود اما حداقل گام کوچکی برداشته می‌شود و صدای مردم مطرح می‌شود. با سیاست‌‌گذاری اشتباه منابع خود را محدود کردیم مثل فیلترینگ و محدودکردن فضای مجازی. من هم در گذشته کنش‌گر و انتخاب‌کننده بودم اما امروز به گام‌های کوچک تاثیرگذار معتقد هستیم نه گام‌های بزرگی که امکان‌پذیر نیستند. من کارشناس مسائل سیاست خارجی هستم و سال‌ها درباره مسائل زنان هم کار کردم. معتقد به تخصص‌گرایی هستم. وظیفه قانون‌گذار این است که صدای همه بخش‌های جامعه را بشنود و در راستای آن سیاست‌گذاری کند.

باید با مسائل برخورد عقلانی داشته باشیم در مجلس یازدهم زنان عملکرد قابل دفاعی نداشتند.  باید انتخاب کنید تا مطالبه کنید. در موضوع حجاب، صیانت و اقتصاد در حوزه سیاست خارجی به صورت متمرکز، فعال و موثر پیگیری کنم و صدای اقشار مختلف در این زمینه‌های را منعکس و پیگیری کنم. وظیفه من پیگیری مطالبات کسانی باشم که حتی رای نمی‌دهند. هرچند اگر آن‌ها رای ندهند احتمالا من به مجلس راه پیدا نخواهم کرد. البته این راه به عنوان یک کنشگر نیز پیگیری خواهم کرد. تلاش می‌کنم تا کمک کنم همزیستی اجتماعی مسالمت‌آمیز کنار یکدیگر با افکار متفاوت را یاد بگیریم و بپذیریم. تغییر تدریجی است و باید برای حل مسائل تلاش کنیم.»

در ادامه مشروح این گفت‌وگو را می‌بینید.

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!