دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ 24 June 2024
چهارشنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۲
کد خبر: ۵۵۵۶۸

توضیحات تازه استاندار فارس درباره حادثه تروریستی شاهچراغ؛ هدف نماز جماعت بود

توضیحات تازه استاندار فارس درباره حادثه تروریستی شاهچراغ؛ هدف نماز جماعت بود
محمد هادی ایمانیه گفت: خوشبختانه در ورودی شبستان محل برپایی نماز جماعت بسته شد و عامل تروریستی پس از مضروب کردن خدام در ورودی حرم، نتوانست وارد محل برپایی نماز جماعت شود.

استاندار فارس با بیان اینکه پس از اقدام تروریستی چهارشنبه در حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز، هم اینک امنیت در این آستان مقدس برقرار است، گفت:‌ هدف عامل تروریستی، احتمالا نماز جماعت بود که به دلیل بسته بودن در ورودی شبستان، نیت پلید خود را در کنار مضجع شریف اجرا کرد.

محمد هادی ایمانیه شامگاه چهارشنبه در گفت و گویی افزود: خوشبختانه در ورودی شبستان محل برپایی نماز جماعت بسته شد و عامل تروریستی پس از مضروب کردن خدام در ورودی حرم، نتوانست وارد محل برپایی نماز جماعت شود.

وی اظهار داشت:‌ پس از آن عامل تروریستی درکنار مضجع شریف ۱۳ نفر را به شهادت رساند و ۲۳ نفر را مجروح کرد.

استاندار فارس با بیان اینکه فرد ضارب مجروح و دستگیر شده است، گفت:‌ اینکه برخی برای رسیدن به اهداف پلید خود، دست به هر اقدامی از جمله ریختن خون افراد بیگناه می زنند تأسف برانگیز است.

اسماعیل محبی پور معاون سیاسی،‌امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نیز به خبرنگار ایرنا گفت:‌ برخی از مجروحان این حادثه که به مراکز درمانی شیراز منتقل شده اند، به دلیل مضروب شدن با گلوله جنگی، در شرایط هشدار قرار دارند،‌از این رو تلاش نیروهای امدادی برای درمان مجروحان ادامه دارد.

وی تأکید کرد:  هویت و انگیره عامل تروریستی پس از تحقیقات وبازجویی اعلام خواهد شد.

 

منبع خبر : ایرنا
منبع: ایرنا
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی