جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ 19 April 2024
جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
کد خبر: ۵۶۹۰۵

محسن رضایی: دو سه نفر از مسببان حادثه ایذه هنگام خروج از مرز ماکو دستگیر شدند

محسن رضایی: دو سه نفر از مسببان حادثه ایذه هنگام خروج از مرز ماکو دستگیر شدند
محسن رضایی امروز ۲۷ آبان ماه در مراسم خاکسپاری شهدای حادثه ایذه اظهار کرد: دو، سه نفر از مسببان این حادثه تروریستی در حالی که می خواستند از مرز ماکو خارج شوند دستگیر شدند و در حال بازگشت به سمت اهواز هستند. مطمئن باشید هرکسی که در این حادثه دخالت داشته است هر که باشد و در هر سوراخی رفته باشد او را دستگیر خواهیم کرد و از او انتقام می گیریم.

به گزارش «فراز»؛ محسن رضایی امروز ۲۷ آبان ماه در مراسم خاکسپاری شهدای حادثه ایذه اظهار کرد: دو، سه نفر از مسببان این حادثه تروریستی در حالی که می خواستند از مرز ماکو خارج شوند دستگیر شدند و در حال بازگشت به سمت اهواز هستند. مطمئن باشید هرکسی که در این حادثه دخالت داشته است هر که باشد و در هر سوراخی رفته باشد او را دستگیر خواهیم کرد و از او انتقام می گیریم.

به گزارش ایسنا وی ادامه داد: از مسئولان قضایی می خواهم که افراد جنایتکار را به ایذه بیاورند و در مقابل چشم مردم مجازات کنند تا بدانند ایذه قهرمان همیشه سرپای خود ایستاده است و با دادن چند شهید خم نمی شود و مسیر تاریخی خود را ادامه خواهد داد و به هیچ وجه در برخورد با مسببان کوتاهی صورت نخواهد گرفت.

معاون اقتصادی رئیس جمهور بیان کرد: خود من که به نمایندگی از رئیس جمهور در ایذه حضور پیدا کرده ام کار را دنبال خواهم کرد. به چه جرمی مردم خوب ایذه را به رگبار بسته اند؟ مردم ایذه همیشه یکی از کانون های تاریخ ساز قوم بختیاری بوده اند و از آزاد کردن مشروطه تا حادثه ۱۵ خرداد، ۲۲ بهمن تا بیرون کردن صدام از سرزمین های ایران اسلامی نقش داشتند. مگر دشمن می تواند ایذه را با شکست مواجه کند؟ مگر می تواند از چهره نورانی مردم ایذه غم و غصه به وجود بیاورد؟

رضایی گفت: ما امروز غصه دار هستیم و غم در دل ما خانه کرده است اما ایذه سرپای خود می ایستد و به مسیرش ادامه می دهد و این تاریخ سازی خود را در ایران اسلامی دنبال می کند. کسی نمی تواند ایذه را به زانو دربیاورد. از مشروطه گرفته تا دفاع مقدس، بختیاری ها نقش خط مقدم بیرون کردن صدام را داشتند.

وی خاطرنشان کرد: امروز ما در حال بیرون کردن تحریم های اقتصادی از ایران هستیم و در دهن آمریکا و اروپا می زنیم و نفت را به بیش از یک میلیون بشکه صادر می کنیم. آمریکایی ها دیدند در حال شکست در تحریم اقتصادی هستند به همین دلیل گفته اند برادر تحریم ناامنی است و اگر در ایران ناامنی شود همان هدفی که در تحریم اقتصادی داشتیم و شکست خورد و به آن نرسیدیم از طریق ایجاد ناامنی در ایران می توانیم سرمایه گذاری در ایران را کم کنیم و معاملات نباشد و نیز بازارها تعطیل شوند. دشمن می گوید حالا که در تحریم اقتصادی شکست خورده ایم باید برادری برای تحریم اقتصادی به نام ناامنی پیدا کنیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: وقتی حادثه ای در شاهچراغ، ایذه و اصفهان درست می کنند می گویند آیا ایران سوریه و لبنان می شود؟ در حالی که دشمن گول خورده است و بداند ایران نه تنها آن طور نمی شود و نه تنها سوریه و لبنان و نیز ایران را که بیش از 40 سال آزاد کرده است، شما را هم از تمام این مناطق بیرون خواهد کرد و در کنار این قدرت نظامی، اقتصاد را هم درست خواهیم کرد.

وی افزود: دشمن فهمیده است تحولات و اصلاحات جدی می خواهد در اقتصاد ایران و فرهنگ آن ایجاد شود و دوباره دولت مردمی می خواهد مردم داری، برادری و محبت را به مردم برگرداند و بین دولتی ها و مردم فاصله نباشد، دشمن آن را خطر اصلی دانسته است و اینکه ایران دنبال بمب اتم است را ول کنید و بزرگ ترین بمب هسته ای ایران رابطه مردم با دولتی ها، رهبری و اسلام است و باید این رابطه را قطع کنیم زیرا اگر این انقلاب، نظام و دولت به مردم وصل شود از ده ها بمب اتم و هیدروژنی خطرناک تر است و به همین دلیل دست به ناامنی زده اند و پشت سر معترضان قرار گرفته اند.

وی تأکید کرد: معترضان حق دارند حرفشان را در این کشور بزنند و این حق مردم است. اصلاً انقلاب آمده است تا صدای مردم به گوش دولتمردان برسد. همان طور که مردم در انتخابات مشارکت دارند در طرف دیگر هم اگر حرفی دارند انقلاب به آنها گفته است به صورت مسالمت آمیز و قانونی حرف خود را به گوش دولتمردان برسانید اما دشمن پشت سر معترضان قرار گرفته است و در حادثه تروریستی ایذه از دو سمت به سوی یک میدان تیراندازی می کنند. در حال حاضر سه نفر بسیجی زخمی شده است و در بیمارستان های اهواز تحت بررسی هستند. من به دوستان می گویم چرا این فیلم ها را پخش نمی کنید؟ و چرا موتورسوارهایی را که 24 ساعت قبل به دوربین ها تیراندازی کردند و آنها را خاموش کردید نشان نمی دهید؟ که به من می گویند در حال شناسایی و دستگیری این عوامل هستیم. من به آنها گفتم اکنون مسئله فضای مجازی و جنگ در افکار عمومی یک جنگ بسیار مهم است و شما نباید که به خود اجازه دهید که اطلاعات این عوامل را به مردم ندهید. باید کارهای اطلاعاتی خود را انجام دهید اما به مردم هم بگویید موتورسوارانی که 24 ساعت قبل آمدند و دوربین ها را با تیراندازی کردن خاموش کردند و عکس آنها را دارید به مردم نشان دهید. موتورهای نیروی بسیجی را تکه تکه کردند و باید سه بسیجی که در این حادثه مجروح شده اند را نشان دهید تا مردم بدانند که چگونه بسیج، سپاه و ارتش در کنار مردم در خون خود می غلتند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: باید ارزش های انقلاب را که از میان جامعه ما کنار گذاشته اند و مردم دوستی، برادری و محبت دوباره باید برگردد و این دولت و کسانی که با این دولت همکاری می کنند اسم خود را دولت مردمی گذاشته اند و باید به ارزش های انقلاب که متأسفانه از ما گرفته اند برگردیم که به امید خدا به همین صورت خواهد شد.

رضایی خاطرنشان کرد: من بار دیگر از طرف مقام معظم رهبری، دولت، آقای رئیسی و خودم که مثل شما عزادار هستم و احساس می کنم فرزند خودم را از دست داده ام تسلیت عرض می کنم.

 
 

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

تجاوز سربازان اسراییلی به زنان در بیمارستان الشفا

مقام معظم رهبری سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کردند

بچه‌های ظریف کجا زندگی می‌کنند؟

همه چیز درباره خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال | پرسپولیس به تامین اجتماعی واگذار می‌شود؟

خاتمی: آگاهانه و صادقانه رأی ندادم تا به هیچکس دروغ نگفته باشم

ظریف اسفند ۱۴۰۲؛ به زودی در فراز ببینید!

پیشنهاد سردبیر

دیاکو حسینی در گفت‌وگو با فراز پاسخ موشکی و پهپادی به اسراییل را بررسی کرد

چرا ایران عملیات نظامی را از پیش اطلاع داد؟

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!