جمعه ۲۹ تير ۱۴۰۳ 19 July 2024
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۱
کد خبر: ۶۵۱۴۱

شایعه فراگیر ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات؛ تمدن: تکذیب می‌کنم

شایعه فراگیر ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات؛ تمدن: تکذیب می‌کنم
مرتضی تمدن از نزدیکان و رییس دفتر محمود احمدی نژاد شایعه پیش ثبت نام او در انتخابات مجلس را در گفت‌وگو با فراز تکذیب کرد.

شایعه‌ پیش‌ ثبت‌نام محمود احمدی نژاد در دوازدهمین انتخابات مجلس به سرعت در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی گسترده شده است. شایعه‌ای که مشخص نبود از کجا درز کرد اما مرتضی تمدن از نزدیکان و رییس دفتر او در گفت‌وگو با فراز آن را کذب دانست. تمدن البته به همین حد از پاسخ اکتفا کرد و توضیح بیشتری در این زمینه نداد. همچنین اکانت منتسب به مهدی احمدی نژاد پسر رییس دولت سابق نیز شایعه منتشر شده را تکذیب کرد و آن را «ساخته شده توسط ذهن‌های بیمار»‌ دانست.

 پیش از این‌ها عبدالرضا داوری که سابقا از نزدیکان احمدی نژاد محسوب می‌شد نیز در گفت‌وگو با فراز از این صحت و سقم این شایعه اظهار بی‌اطلاعی کرده بود.

 

داوری: جریان‌هایی می‌خواهند از برند احمدی نژاد استفاده کنند

 

داوری در ادامه گفت‌وگو با فراز اضافه کرد: «ثبت نام احمدی نژاد می‌تواند معادلات انتخابات را به هم بریزد و در ائتلاف‌های احتمالی تغییراتی ایجاد کند. یعنی بخشی از جریان‌های سیاسی تلاش می‌کنند از برند احمدی نژاد استفاده کنند و طبقات محروم‌تر جامعه که از مشارکت در انتخابت سرخورده هستند را به صحنه بیاروند.»

 

احمدی نژاد در صورت ثبت نام تایید صلاحیت می‌شود؟

 

موضوع دیگر مسئله تایید صلاحیت احمدی نژاد در انتخابات است. به نظر می‌رسد که طبق عرف و سنت او که از رهبری برای عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام حکم گرفته مشکلی برای تایید صلاحیت نداشته باشد. هر چند ادامه عضویت او در مجمع نیز بحث‌هایی به دنبال داشت و  داوری مشاور سابق محمود احمدی‌نژاد درباره علل سکوت او بعد از تمدید عضویتش در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «شاید نوعی معامله شکل گرفته باشد، یعنی کارت‌هایی به نظام داده و امتیازاتی گرفته است.» 

 

با این همه محمود احمدی نژاد تاکنون در سیاست ورزی غیرقابل پیش بینی بوده و با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس باید دید که چه روی خواهد داد. 

 

 

 

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ تنها کسی که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟| چه کسانی کشته و چه کسانی جان سالم به‌در بردند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی