چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ 24 July 2024
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۴
کد خبر: ۶۵۳۴۴

پرونده هواپیمای اوکراینی برای صدور رای قطعی به دیوان عالی کشور ارسال شده است

پرونده هواپیمای اوکراینی برای صدور رای قطعی به دیوان عالی کشور ارسال شده است
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دنیا کمترین جرم را مرتکب شده‌اند.

به گزارش «فراز» به نقل از قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در سفر به استان هرمزگان به تشریح بخش‌هایی از تلاش بی وقفه دشمنان برای تضعیف نظام به بهانه‌های مختلف از ابتدای انقلاب تاکنون پرداخت و گفت: راه مقابله با این خباثت‌ها و دشمنی‌ها تقویت بنیه داخلی و قدرت نیروهای مسلح است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان هم در این نشست ضمن خوش آمدگویی به رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح و هیئت همراه از نقش آفرینی فعال و تعامل سازنده مسئولان سازمان قضایی نیروهای مسلح در شورای قضایی استان تقدیر و تشکر کرد. 

«حبیب تکین» رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان هرمزگان نیز در این جلسه، گزارشی از عملکرد سازمان قضایی استان هرمزگان ارائه کرد.

پورخاقان همچنین در بازدید از دادسرای نظامی هرمزگان، گفت: جرائم نظامی به نسبت نیروهای مسلح موجود در هرمزگان پایین است و نیروی رسیدگی به پرونده‌های قضایی کافی است.

پورخاقان، افزود: برنامه سازمان نیروهای مسلح بر پیشگیری وقوع جرم است و در این زمینه هرساله دوره‌هایی برگزار می‌شود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح بیان کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دنیا کمترین جرم را مرتکب شده‌اند.

وی در مورد پرونده هواپیمای اوکراینی، افزود: رأی نهایی صادر شد، اما با توجه به اعتراض اولیای دم و برخی متهمان، پرونده برای رسیدگی و صدور رأی قطعی به دیوان عالی کشور ارسال شده است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح همچنین از راه‌اندازی دادسرای نظامی شهرستان جاسک برای تسهیل در مراجعات و دسترسی مردم و نظامیان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

پورخاقان در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم خلیل تختی نژاد نیز گفت: شهید خلیل تختی نژاد از رویش‌های انقلاب اسلامی و در مسیر حق بود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، افزود: مشکلات اقتصادی و اجتماعی داریم، اما آرمان‌های انقلاب اسلامی زنده است و در فتنه‌ها ماهیت افراد منافق مشخص می‌شود.

بازدید از منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس، دیدار با ارشد نظامی آجا در استان هرمزگان، بازدید از صنایع و کارخانه‌های نظامی استان، شرکت در نشست تخصصی با مسئولان و قضات و کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح استان هرمزگان و حضور در گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی خلیج فارس از دیگر برنامه‌های سفر رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور به استان هرمزگان بود. 

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی