پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ 23 May 2024
پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
کد خبر: ۴۹۸۳۲

خبر بد بازار بنزین برای دولت آمریکا

بازار بنزین نشان می دهد وضعیت عرضه در تابستان ۲۰۲۲ محدود می‌شود که به منزله ضربه‌ای به تلاشهای دولت بایدن برای مهار قیمتهای سوخت خواهد بود.

در بورس کالای نیویورک بهای معاملات نقدی بنزین گران‌تر از معاملات آتی شده است. این وضعیت نشان می دهد معامله‌گران انتظار دارند عرضه سوخت در تابستان ضعیف‌تر و تقاضا قوی‌تر شود و این وضعیت برای رئیس جمهور آمریکا که تلاش می کند قیمت سوخت را پایین نگه دارد، به هیچ وجه خوب به نظر نمی رسد.

آمریکا معمولا با رشد ذخایر بنزین از نوامبر تا فوریه روبرو می شود و سپس این ذخایر در بهار و تابستان که فصل رانندگی در تعطیلات است، کاهش پیدا می کند. امسال ذخایر بنزین پایین‌تر از حد معمول فصلی بوده‌اند و نشانه‌ها حاکی از آن است که فعالیت تعمیراتی پالایشگاههای نفت ممکن است روند رشد ذخایر را آهسته کند. پالایشگاه نفت بی‌تاون شرکت اکسون موبیل که چهارمین پالایشگاه بزرگ در آمریکاست، دچار آتش سوزی شده و فصل تعمیرات پالایشگاهی بهار امسال سنگین خواهد بود. در این بین، تقاضا بالاتر از حد معمول بوده است. میزان عرضه در اروپا هم که یکی از بزرگترین تامین کنندگان آمریکا به شمار می رود، اندک است.

ساختار فعلی بازار که قیمت معاملات نقدی بالاتر از قیمت معاملات آتی است، برای این وقت از سال بسیار چشمگیر بوده و حداقل از سال ۲۰۱۷ کم سابقه محسوب می شود. طبق آمار انجمن اتوموبیل آمریکا، میانگین ملی قیمت خرده فروشی بنزین پنج شنبه گذشته به ۳.۰۳ دلار در هر گالن افزایش یافت که بالاترین قیمت از ۱۹ دسامبر بود. قیمت بنزین هفته گذشته برای نخستین بار از اوایل نوامبر رشد قیمت پایداری داشت. اوایل نوامبر قیمت بنزین به بالاترین حد هفت سال اخیر صعود کرد و باعث شد دولت بایدن  آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک را با هدف پایین بردن قیمت سوخت اعلام کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت بایدن وقت و تلاش زیادی را برای پایین بردن قیمت نفت و هماهنگ کردن آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک کشورهای متحد آمریکا صرف کرده است.  بایدن با فشار سیاسی داخلی برای کاهش تورم روبروست و قیمت بنزین اهمیت ویژه ای دارد زیرا شهروندان آمریکایی همزمان با بهبود اقتصاد از پاندمی کووید ۱۹، با افزایش چشمگیر قیمتها روبرو شده اند.


 

منبع خبر : ايسنا
منبع: ایسنا
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی