جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ 12 April 2024
شنبه ۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۹
کد خبر: ۵۸۲۸۸

تکذیب پدر شهید عجمیان: رضایت نخواهیم داد

تکذیب پدر شهید عجمیان: رضایت نخواهیم داد
پدر شهید عجمیان با تکذیب موضوع رضایت قاتلان این شهید گفت: نمی‌توانیم اجازه دهیم خون این شهید پای مال شود و این شهید دیگر برای ما نیست؛ بلکه به امت اسلام و انقلاب اسلامی تعلق دارد.

سیدمیرزا ولی عجمیان  با رد موضوع بخشش قاتلان شهید روح الله عجمیان توسط خانواده، آن را دروغ و نادرست برشمرد و بیان داشت: هفته گذشته هم افرادی آمده بود و می‌خواستند که ما رضایت دهیم، اما واقعیت این است که نمی‌توانیم اجازه دهیم خون این شهید پای مال شود و این شهید دیگر برای ما نیست؛ بلکه به امت اسلام و انقلاب اسلامی تعلق دارد چرا که افرادی که او را به شهادت رساندند؛ روح الله را نمی‌شناختند و دعوای شخصی با او نداشتند بلکه بواسطه اینکه او بسیجی بوده و از رهبری و انقلاب دفاع کرده او را آنگونه به شهادت رساندند.

پدر شهید عجمیان بیان داشت: هفته‌های گذشته هم شایعه کرده بود که مادر شهید گذشت کرده است که این موضوع اصلاً صحت ندارد و ما از قاضی و دادگاه درخواست قصاص داریم.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران باید پای انقلاب اسلامی و خون شهدا ایستادگی کنند ابراز داشت: این انقلاب به سادگی حاصل نشده و خون جوانان بسیاری پای آن ریخته شده که نباید از این موضوع غفلت کنیم و در مسیر انقلاب اسلامی باید ثابت قدم باشیم.

پدر شهید مدافع امنیت با بیان اینکه شهید بارها در جاهایی که مشغول به کار بود به دلیل آنکه بی احترامی نسبت به نظام و ارزش‌ها از سوی دیگر افراد انجام می‌شد کار خود را رها کرد افزود: یک بار به او گفتم کار جای خودش و بسیج هم جای خودش و باید یکی را انتخاب کنید که گفت من کارم را رها می‌کنم. وی عنوان داشت: سه پسر دیگر دارم که همه آنان در مسیر انقلاب و شهدا قرار دارند و آماده شهادت در این مسیر هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت مظلومانه شهید آرمان علی‌وردی بیان داشت: گرد این شهید جمع شدند و هر کسی هر آنچه داشت بر بدون او زد و از او خواستند که به رهبری جسارت کند اما او این کار را نکرد و شاید اگر حرف‌هایی که آنان می‌خواستند را به زبان می‌آورد زنده می‌ماند اما در این مسیر استقامت کرد و این امر نشان از ایمان راسخ آن شهید دارد که برای همه ما درس و الگو است.

 

شهید روح الله عجمیان دنبال شهادت می‌گشت

 

پدر شهید عجمیان در ادامه ابراز داشت: روح الله کارگر روزمزد بود، او وقتی در ارتش خدمت می‌کرد برای اعزام به سوریه ثبت نام کرده بود اما با وجود دیدن آموزش‌های لازم موفق نشد به سوریه برود و در شهریور ماه امسال هم برای حضور در مرز ثبت نام کرده بود که این بار هم نتوانست اعزام شود و باید بگوییم که او دنبال شهادت می‌گشت.

وی ابراز داشت: شهید روح الله، اکثر شب‌ها به مزار شهدای مدافع حرم و شهدای جنگ تحمیلی سر می‌زند و همیشه دنبال کارهای بسیج و جهاد بود.

وی گفت: بعد از شهادتش مقدمات انجام تدفین شهید در امامزاده طاهر را انجام داده بودیم که برخی از دوستانش گفتند سه روز قبل به ما وصیت کرده که اگر شهید شدم مرا در امامزاده محمد به خاک بسپارید که بنا بر همین وصیت او را در این امامزاده خاکسپاری کردیم.

پدر شهید عجمیان همچنین بیان داشت: من خودم در دوران دفاع مقدس در جبهه‌ها حضور داشتیم و آن روزها جوانی در کنارم به شهادت رسید که هنوز یادش از ذهنم خارج نمی‌شود و البته او را نمی‌شناسم و فقط می دانم اهل قزوین بوده است که وقتی می‌دانیم که چنین جوانانی برای دفاع از دین و کشور جان خود را فدا کردند این موضوع ما را نسبت به ادامه مسیر انقلاب اسلامی راسخ‌تر می‌کند.

بسیجی شهید سید روح الله عجمیان، زاده ۲۰ بهمن ۱۳۷۴ در کوهدشت استان لرستان از شهدای ناآرامی‌ها و اغتشاشات اخیر در خرمدشت کرج است که شامگاه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ در کرج بر اثر جراحت شدید ناشی از حمله وحشیانه اغتشاشگران با ضربات چاقو مجروح و سپس به شهادت رسید.

از خانواده معظم «شهید روح الله عجمیان» از شهدای مدافع امنیت شامگاه جمعه در حرم مطهر حضرت معصومه (س) تجلیل و نشان فاطمی حرم مطهر حضرت معصومه (س) به پدر شهید اهدا شد.

 

 

 

منبع خبر : مهر
منبع: مهر
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!