جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ 12 April 2024
يکشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷
کد خبر: ۵۸۳۱۸

موسوی، نماینده مجلس: اگر جای برخی از اعضای کابینه دولت بودم، استعفا می‌دادم

سید کاظم موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارزش پول ملی در مدت کوتاهی ۳۳ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: اگر جای برخی از اعضای کابینه دولت سیزدهم بودم، از همین تریبون استعفا داده و کنار می رفتم.

سید کاظم موسوی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری گفت: کشور ما جزو کشورهای ثروتمند دنیا از نظر منابع گاز، نفت، پتروشیمی و انسانی است پس چرا ارزش پول ملی ما در جهان تحقیر می شود؟ مگر تورم چیزی جز کاهش ارزش پول ملی است؟

وی توضیح داد: ارزش پول ملی نشان دهنده وضعیت و اعتبار اقتصادی کشور است. دشمنان قسم خورده ما با هدف قرار دادن ارزش پول ملی به دنبال کاهش قدرت حضورمان در بازارهای جهانی هستند؛ در چنین شرایطی ارزش پول ملی به دلیل وضعیت بازار ارز در دو هفته اخیر بیش از ۳۳ درصد کاهش پیدا کرده که در شأن و صلاح مردم ایران نیست. ارز به میزان کافی وجود دارد اما نبود مدیریت درست و بعضا بی توجهی‌ها مقدمات بروز این وضعت شده است؛ باید بانک مرکزی به عنوان متولی و مسئول مستقیم پاسخگو باشد.

موسوی ادامه داد: بی ثباتی قیمت ها و گرانی کالاها تحت تاثیر بازار ارز است؛ مردم ایران شهید داده و مستحق این وضعیت نیستند. این نظام، نظامی الهی است و رهبر معظم انقلاب نیز بارها به مجلس، دولت و قوه قضائیه تاکید کردند که باید مشکلات مردم را رفع کنند. جای برخی از اعضای کابینه دولت بودم از تریبون مجلس استعفا داده و کنار می رفتم.

به گفته وی، یکی از مشکلات کنونی عدم پایبندی بانک مرکزی به تکالیفش برای تسویه تعهدات ارزی بخش کشاورزی است.

 
 

 

منبع خبر : ايسنا
منبع: ایسنا
برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!