جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ 12 April 2024
شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶
کد خبر: ۵۸۵۱۰

زاکانی: انتشار اسامی در اختیاردارندگان غیرقانونی املاک شهرداری دردی را دوا نمی‌کند

شهردار تهران گفت: املاکی که از شهرداری در دست افراد خاصی است، در حال بازپس‌گیری است و این نهضت ادامه دارد. مهم پس گرفتن این املاک است و انتشار اسامی دردی را دوا نمی‌کند. البته ما مجوزی برای انتشار اسامی این افراد نداریم.

علیرضا زاکانی بیان کرد: در اینجا به مردم می گویم که به سراغ خرید دلار نروند، چون حتما قیمت دلار پایین می آید و در این زمینه این مردم هستند که متضرر می شوند. قبلا نیز بارها به این مساله اشاره کردم سر مساله بورس که دچار حباب شده بود به مردم اعلام کردم که کاری انجام ندهند؛ در مورد دلار نیز عرض می کنم که قیمت هایی که اکنون اعلام می شود، دروغ محض است؛ این قیمت ها پایین می آید و در حقیقت این پروژه دشمن نیز با شکست روبه‌رو می شود.

زاکانی افزود: به این مساله قائل هستم که امروز دولت همتی که انجام می دهد در جهت کاهش بار از روی دوش مردم است، اما به این مساله نیز توجه داشته باشید که بر هم انباشتگی مشکلات نیز از گذشته تا به امروز چیزی نیست که یک شبه حل شود. فارغ از اینکه چه کسی در حال حل این مشکل است، همه ملت دست به دست هم بدهند و به دولت کمک کنند تا این مشکلات حل شود.

وی ادامه داد: املاکی که از شهرداری در دست افراد خاصی است، در حال بازپس‌گیری است و این نهضت ادامه دارد. مهم پس گرفتن این املاک است و انتشار اسامی دردی را دوا نمی کند. البته ما مجوزی برای انتشار اسامی این افراد داریم. 

شهردار تهران بیان کرد: اگر تخلفی در این زمینه بوده ما از مجاری قانونی مساله را پیگیری می کنیم. نام آوردن افراد در رسانه ها نه دنیای ما را آباد می کند و نه آخرت ما را. ما مجوز انتشار این اسامی را نداریم. اسامی را در اختیار قوه قضائیه قرار می دهیم تا در صورت صلاحدید منتشر کند.

به گفته وی؛ اهتمام جدی ما این است که حق و حقوق شهر را استیفا کنیم و نگذاریم حق مردم دست یک عده خاص باقی بماند.

زاکانی تاکید کرد: هر چه که کمک به شفافیت کند و هر چیزی که به زمینه اشراف مردم نسبت به شفافیت ما منجر شود، استقبال می کنیم. اگر در این زمینه انجام کاری دیر و یا زود شود، اقتضائات فنی است وگرنه از موضع ما هر چه شفاف تر شود بهتر است، مگر جایی که قانون مانع شود و عقل حکم می کند که با آبروی مردم در این زمینه بازی نکنیم؛ ما صفر تا صد کارهای شهرداری را شفاف می کنیم و اشراف مردم در این زمینه امید آفرینی ایجاد می کند.

 
 

 

منبع خبر : ایلنا
منبع: ایلنا
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!