جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ 12 April 2024
چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۶
کد خبر: ۵۸۶۲۳
۷ پل موقت پایتخت بعد از نیم قرن به پایان راه رسیدند
تا سه ماه دیگر، تهران با پل حافظ خداحافظی می‌کند. این تصمیم تازه شهرداری تهران، همزمان با انفعال مطلق در زمینه تنفس مازوت در ریه شهروندان اتخاذ شده است. با این بهانه که پل حافظ تاثیری در کاهش ترافیک ندارد پس باید جمع‌آوری شود...
نویسنده :
بیتا محسنی

تا سه ماه دیگر، تهران با پل حافظ خداحافظی می‌کند. این تصمیم تازه شهرداری تهران، همزمان با انفعال مطلق در زمینه تنفس مازوت در ریه شهروندان اتخاذ شده است. با این بهانه که پل حافظ تاثیری در کاهش ترافیک ندارد پس باید جمع‌آوری شود.

هرچند مشخص نیست در ازای جمع‌آوری این پل، شهردار تهران چه تمهیداتی برای کنترل ترافیک در نظر گرفته اما پرواضح است که افزایش حجم ترافیک در خیابان‌های حافظ، سمیه، طالقانی و تمام فرعی‌های منشعب از آن‌ها، کمترین تاثیرات جمع‌آوری این پل برای شهروندان تهرانی است‌.

تهران، شهری که بیش از ۷۵۰ پل، امروز آن را به یک شهر توسعه یافته بدل کرده است. از جمله هفت‌گانه پل‌های «سه‌گانه حافظ، کریمخان زند، گیشا، ستارخان و پل چوبی» که در بین سال‌های ۵۱ تا ۵۳، برای تسهیل تردد کاروان بازی‌های آسیایی ساخته شدند و قرار بود موقت باشند.

با شلوغ شدن تهران، این پل‌ها نیز ناخواسته به کمک کنترل ترافیک و تردد شهروندان آمدند و مهمانان همیشگی شهر شدند و به سبب استحکام سازه‌ها، با مرمت‌های جزئی، بیش از چهل سال دوام آوردند. درست برخلاف سازه‌های تازه ساخت‌تر چون پل صدر که بخشی از آن در تولد دو سالگی خود در سال ۹۲ فروریخت!

حجم ویدیو: 27.33M | مدت زمان ویدیو: 00:04:00 دانلود ویدیو
برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!