جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ 12 April 2024
يکشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰
کد خبر: ۵۸۷۷۷

واکنش روزنامه فرهیختگان به سکوت مقابل واژه جعلی خلیج ع ر ب ی

واکنش روزنامه فرهیختگان به سکوت مقابل واژه جعلی خلیج ع ر ب ی
مجید تفرشی در روزنامه فرهیختگان نوشت: در بیست‌وچهارساعت، کشور عراق، نیروهای سیاسی این کشور، کنفدارسیون فوتبال آسیا، صفحه اینستاگرامی فیفا و جیووانی اینفانتینیو رسما از بازی‌های «خلیج ع‌ر‌ب‌ی» به‌جای خلیج فارس رونمایی کردند و فدراسیون فوتبال ایران موضوع را در حد یک خبر و استفاده از فعل «ارسال خواهد شد» از کنار این قضیه گذشته است. جالب اینکه یکی از ضعیف‌ترین وزرای ورزش واکنش رسمی داشت اما فدراسین؟ یک بیانیه‌ی کم‌اثر.ت

پرسش مهم این است؛ سخنگوی فدراسیون فوتبال که «مجبور» است درباره هر موضوعی اظهارنظر کند، در هر شبکه تلویزیونی حضور داشته باشد و خبرهای پشت‌پرده فدراسیون فوتبال را تکذیب کند، چرا در قبال این مسئله‌ی مهم حاکمیتی و وطن‌پرستانه همانند ماجرای پرداخت پاداش‌ها به اعضای هیات‌رییسه و کارمندان فدراسیون فوتبال سکوت کرده است؟

از آن مهم‌تر، مهدی تاج و رفقایش در فدراسیون فوتبال چرا این موضوع را می‌خواهند به فیفا شکایت ببرند؟ مگر بازی‌ها در عراق و زیرنظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، شیخ سلمان و وحید کردانی برگزار نمی‌شود؟ قاعدتا ابتدا اعتراض ایران باید به AFC باشد و پیگیریش را به FIFA بسپارد.

دوستان مطلع این سئوال را مطرح می‌کنند ماجرا به انتخابات فوریه AFC و انتخاب مجدد شیخ‌سلمان بازمی‌گردد که رییس فدراسیون فوتبال ایران خودش را به‌عنوان نایب‌رییس AFC کاندید کرده و به‌د‌لیل نیاز به آرای کشورهای حوزه خلیج‌فارس، حاضر نیست با هیچ موضوعی، روابط حسنه‌اش را زیرسئوال ببرد و مراتب اعتراض فدراسیون فوتبال و مردم ایران را به گوش شیخِ بحرینی که از قضا کشورش هم روابط سیاسی خوبی با ایران ندارد، برساند؟ امان از این روابط که منافع کشور را نادیده می‌گیرد.

 
 

 

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!