يکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ 26 May 2024
پنجشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴
کد خبر: ۵۸۹۳۹
واکنش سازمان سنجش آموزش به خبر لغو آیلتس در ایران

توقف ثبت‌نام آزمون آیلتس «موقت» است

توقف ثبت‌نام آزمون آیلتس «موقت» است
سازمان سنجش اعلام کرد به دلیل نگرانی از تقلب و برای سازمان‌دهی مراکز برگزاری آزمون آیتلس، ثبت نام برای شرکت در آزمون آیتلس از اول اسفندماه امسال متوقف می‌شود.

روابط‌عمومی سازمان سنجش درباره حاشیه‌های برگزاری آزمون آیتلس توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش فراز به نقل از ایسنا، دکتر غلامرضا یادگارزاده با بیان اینکه آزمون آیلتس توسط سه مرکز اصلی و تحت نظارت سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌‌شود، توضیح داد: «براساس مصوبه ۷۹۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی وظیفه ساماندهی، صدور مجوز و نظارت بر آزمون‌های بین‌المللی از جمله آیلتس بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است. بر اساس این مصوبه، قانون تسهیل رقابت و منع انحصار و همچنین اصل ۴۴ قانون اساسی، سازمان سنجش موظف است زمینه‌های رفع انحصار و تسهیل رقابت مؤسسات متقاضی اجرای آزمون را فراهم کند و نظارت مؤثر بر روند اجرایی آزمون‌های بین‌المللی داشته باشد و این موضوع در سال جاری به صورت جدی مورد توجه قرار گرفت.

رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: نظارت و تذکر به مراکز برگزاری آزمون، پیگیری قانونی موارد تقلب و افشای سؤال، مذاکره با موسسه IDP  و تلاش برای عمل به مفاد قانون منع انحصار و تسهیل رقابت به منظور پایان دادن به مشکلات و حواشی آزمون آیلتس صورت گرفته است و ثبت‌نام داوطلبان آزمون آیلتس از اول اسفند ماه ۱۴۰۱ به‌صورت موقت متوقف شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، یادگارزاده با بیان اینکه اینکه بازنگری مقررات، توسعه مراکز برگزاری آزمون و رفع مشکلات موجود به صورت جدی در حال پیگیری است، گفت: آزمون‌‌های ثبت‌نام شده تا پایان بهمن ماه مطابق برنامه‌ریزی قبلی برگزار می‌شود و امیدواریم قبل از موعد ثبت‌نام جدید اقدامات پیش‌بینی شده به نتیجه برسد. البته در هر صورت با تمهیدات پیش بینی شده هیچ مشکلی برای شرکت داوطلبان در آزمون آیلتس وجود نخواهد داشت.

منبع خبر : ایسنا
منبع: ایسنا
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی