شنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ 13 April 2024
چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۲
کد خبر: ۶۲۱۸۷
۴ قصاص در یک روز

حسین غول، قاتل وحید مرادی و دو تن دیگر اعدام شدند

حسین غول، قاتل وحید مرادی و دو تن دیگر اعدام شدند
حکم قصاص قاتل وحید مرادی و ۳ زندانی محکوم به قصاص دیگر سحرگاه چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت اجرا شد. یک تن دیگر هم برای اجرای حکم قصاص پای چوبه‌دار برده شد اما گرفتن مهلت از اولیای دم فعلا از مجازات نجات یافت.
نویسنده :
شهریار کریمی

شهریار کریمی

 

تیرماه سال ۹۷ وحید مرادی گنده‌لات مشهور تهرانی در درگیری که هنگام هواخوری در زندان رجایی شهر رخ داد طی یک نزاع دسته جمعی که بین زندانیان به وقوع پیوست به قتل رسید و پس از بررسی شهود و دوربین های مدار بسته یکی از زندانیان به نام «سعید صالح» که سابقه قتل داشت به عنوان عامل اصلی قتل شناخته شد. 

 

سعید‌ به اتهام قتل وحید مرادی در دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه رفت و سرانجام به قصاص محکوم شد.

 

حکم اعدام سعید قاتل وحید مرادی پس از استیذان نزد رییس قوه قضائیه برای اجرا به  شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد.

 

با طی روال قانونی صبح چهارشنبه قاتل وحید مرادی به دار مجازات آویخته شد.

 

وحید مرادی گنده لات سرشناس اردیبهشت سال ۹۷ پس از آزادی از زندان به دیدن یکی از دوستانش به نام حسین در خیابان ۲۱ ولنجک رفت و در عالم مستی بین وحید مرادی با حسین و ۳ خواهرزاده اش یک درگیری ایجاد شد و وحید مرتکب قتل شد. او پس از قتل متواری شد و قصد خروج از کشور را داشت که دستگیر شد. وحید ۴۳ ساله پس از تحقیقات تکمیلی و صدورکیفرخواست به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد که نهایتا در جریان نزاعی که در هواخوری زندان به آن اشاره شد به قتل رسید.

 

گفتگو با مادر وحید مرادی پس از تایید حکم قصاص قاتل

 

سعید نیز  ۲ سال پیش از حادثه قتل وحید مرادی به اتهام قتل مردی با شلیک اسلحه شکاری در منطقه بی‌سیم به زندان افتاده بود تا اینکه در جریان درگیری با وحید مرادی او را نیز به قتل رساند تا دومین جنایت در پرونده اش به ثبت برسد.

 

سعید به اتهام ۲ فقره قتلی که مرتکب شده بود محاکمه و به قصاص محکوم شد؛ اما چندی قبل توانست رضایت اولیای دم مقتول اول را جلب کند. با این وجود همچنان حکم قصاص او در پرونده قتل وحید مرادی پابرجا و قطعی بود تا اینکه سحرگاه چهارشنبه پای چوبه دار رفت و تا آخرین لحظات تلاش خود را کرد تا از اولیای دم مهلت یا رضایت بگیرد؛ اما این امر حاصل نشد و توسط اولیای دم وحید مرادی قصاص شد تا این پرونده که در رسانه ها و فضای مجازی  جنجال بسیاری به پا کرده بود برای همیشه به بایگانی سپرده شود.

 

حسین غول، دومین محکوم به قصاص

 

حسین دومین قاتلی بود که نامش در فهرست محکومین به قصاص سحرگاه چهارشنبه بود. این زندانی محکوم به قصاص به‌دلیل هیکل درشت و سنگین وزن بودنش به «حسین غول» معروف شده بود و همه او را با این شهرت می‌شناختند. بررسی‌ها نشان می‌داد که حسین از سال‌ها قبل دارای سوابق شرارت های متعددی بوده و از اراذل و اوباش سرشناس و سطح‌یک محدوده شرق تهران بود که طی سالها شرارت به جرم مزاحمت، تهدید، آدم‌ربایی و حتی زخمی‌کردن یک مأمور کلانتری دستگیر و زندانی شده بود و یک‌بار در جریان فرار از دست مأموران هدف اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده بود اما هر‌بار که از زندان آزاد می‌شد، شرارت‌هایش را از سر می‌گرفت.

 

حسین غول بعدازظهر سوم خرداد سال ۹۸ در خیابان صفا حوالی میدان امام حسین و در جریان درگیری، پسری را با شلیک گلوله به قتل رساند و پدرش را زخمی کرد. هرچند عامل تیراندازی مرگبار خودش را به مرز رسانده بود تا فرار کند اما پلیس موفق شد او را پیش از خروج از کشور دستگیر کند. او در جریان بازجویی‌ها به قتل با شلیک اسلحه اعتراف کرد و گفت با مقتول دچار اختلاف شده بود اما به خاطر حمایت از یکی از دوستانش دست به این جنایت زده است. او در دادگاه در دفاع از خودش گفت: «من مربی بدنسازی هستم و ۵ مدال قهرمانی در رشته پاورلیفتینگ دارم اما به‌خاطر دوستم مرتکب قتل شدم. چند وقت قبل یکی از دوستانم پیش من آمد و مدعی شد که با یکی از بچه‌های محله‌شان درگیر شده است. می‌گفت که درگیری بر سر یک نفر دیگر بوده است. نمی‌دانم راست می‌گفت یا نه، اما من واسطه شدم که آشتی کنند. با این حال، مقتول می‌گفت تو طرفدار رفیقت هستی و رفتارت با من خوب نبود. حتی یک روز با امین در قهوه‌خانه بودیم که مقتول به آنجا آمد و با هم درگیر شدند.»

 

حسین غول همچنین در دادگاه گفته بود: «پس از آن دوستم امین یک اسلحه به من داد و گفت پیش خودت نگه دار. اما مدام در گوشم می‌خواند که برو حال مقتول را بگیر‌. تا اینکه روز حادثه مقتول را در خیابان دیدم و با او چشم تو چشم شدیم و جرو‌بحثمان شد. سپس به خانه برگشتم و اسلحه را برداشتم و مقابل مغازه گوشت و مرغ‌فروشی مقتول رفتم و در درگیری ناخواسته چند گلوله شلیک کردم و مقتول کشته شد.»

 

این غول سنگین وزن نیز مانند قاتل وحید مرادی نتوانست رضایت اولیای دم را به دست آورد و شرور شرق تهران دومین محکوم به قصاص چهارشنبه لقب گرفت.

 

خوفناک‌ترین قاتل پایتخت؛ سومین محکوم به قصاص

 

سومین قاتلی که در کنار قاتل وحید مرادی و حسین غول، قصاص شد مرد بوکسوری بود که در یکی از هولناک ترین جنایت های پایتخت دو دخترش را همراه با پدرزن و مادرزنش در خانه شان در بلوار نبرد به قتل رسانده بود.

 

 نقطه آغازین این پرونده به بیست مهرماه سال ۱۳۹۷ بازمی گردد که مردی با کلانتری نبرد تماس گرفت و از ت وحشتناکی که برادرش به نام «حسن» رقم زده بود، پرده برداشت. این مرد به افسر نگهبان گفت: «برادر ۴۳ ساله ام سال‌هاست با همسرش اختلاف دارد. دیروز ظهر چند بار با برادرم تماس گرفتم اما با حالتی خاص با من صحبت کرد. نگران شدم و به خانه اش رفتم و پس از ورود با جنایت وحشتناکی که برادرم مرتکب شده مواجه شدم. او دو دختر خودش و پدر و مادر همسرش را کشته و بعد از قتل دست به خودکشی زده بود که او را به بیمارستان رساندم».

 

با این تماس ماموران قدم در محل جرم گذاشتند و با جنازه های خونین سولماز ۱۹ساله، ساناز ۱۷ساله و پدربزرگ و مادربزرگ آنها به نام سبزعلی ۷۹ ساله و  بمانی ۷۰ ساله روبه رو شدند که گلوی هر چهار نفر بریده شده بود.

 

 به دنبال این اتفاق هولناک،‌عامل قتل ها دستگیر شد و در بازجویی ها به قتل دو دخترش،‌مادر زن و پدرزنش اقرار کرد. این بوکسور قاتل درباره انگیزه اش از این جنایت هولناک گفت: «من و همسرم ۲۴ سال قبل در مطب یک پزشک با هم آشنا شدیم و ازدواج کردیم. من شغل آزاد دارم و ما زندگی خوبی داشتیم و صاحب دو فرزند بودیم اما از چهار سال قبل اختلاف‌های من و همسرم شروع شد تا اینکه از هم جدا شدیم؛ اما به‌ خاطر فرزندانمان تصمیم گرفتیم بار دیگر زندگی را از نو شروع کنیم. به‌همین‌خاطر مدتی قبل همسرم را صیغه کردم اما همسرم دست از ناسازگاری برنمی‌داشت».

 

او در ادامه شرح جنایت خود گفت: «چند روز بعد هم از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت. دیگر جواب زنگ و پیامک هایم را نمی داد. چند بار از پدر و مادرش خواستم تا به من بگویند همسرم کجا پنهان شده اما آنها هم جواب سر بالا می دادند»

این جنایتکار در ادامه صحبت هایش گفت: «آخرین بار به بهانه اینکه قصد دارم به شمال کشور بروم و ویلایم را بفروشم از پدر و مادر همسرم خواستم به خانه‌مان بیایند تا دخترانم تنها نباشند. من آنها را عامل اختلاف با همسرم می‌دانستم به‌همین‌خاطر شیرموز مسموم درست کردم و به دو دخترم و پدر و مادر همسرم دادم. ساعتی بعد همه خوابیدند و بعد همه آنها را به قتل رساندم و در پایان کار رگ دستم را زدم تا به زندگیم پایان بدهم اما برادرم به دادم رسید و زنده ماندم. حالا هم به شدت پشیمانم و دلم برای دخترانم تنگ شده است.»

 

با اعتراف‌های تکان‌دهنده این مرد او به پزشکی قانونی معرفی شد اما کارشناسان سلامت روانی وی را تایید کردند. به این ترتیب کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. این قاتل مخوف به اتهام قتل پدرزن و مادرزنش به قصاص محکوم شد و پس از قطعی شدن رای، سحرگاه امروز پای چوبه دار رفت و به دار مجازات آویخته شد.

 

قاتلی که به خاطر فروش انگشتر دست به جنایت زد

 

چهارمین مرد محکوم به قصاص که سحرگاه چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت پرونده زندگیش بسته شد مردی بود که سال ۸۹ در جنوب تهران به خاطر فروش یک انگشتر با جوانی درگیرشده و جان او را گرفته بود.

 

سحرگاه چهارشنبه،‌ پنجمین محکوم به قصاص نیز به سالن اجرا انتقال یافت اما حکم او اجرا نشد. این مرد سال‌ها قبل در جریان درگیری جان زنی را گرفته و به قصاص محکوم شده بود. نام او نیز در فهرست اعدامی ها قرار داشت اما با التماس از دو دختر مقتول مقتول درخواست کرد او را ببخشند و از اجرای حکم قصاص صرف نظر کنند.

 

تلاش های او برای حفظ جانش نتیجه داد و او از پای چوبه دار به زندان برگشت چراکه اولیای دم(فرزندان مقتول) به او مهلت دادند.

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!