پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ 23 May 2024
دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۹
کد خبر: ۶۲۳۰۷

ریزش بی‌سابقه شاخص بورس

ریزش بی‌سابقه شاخص بورس
در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۱۲۵ هزار واحدی به ۲ میلیون ۳۱۴ هزار واحد رسید و دومین ریزش تاریخی بورس را ثبت کرد. همچنین شاخص کل هم وزن نیز ریزشی ۳۷ هزار واحدی را تجربه کرد و به ارتفاع ۸۰۳ هزار واحد رسید. لازم به ذکر است که در طول تاریخ بازار سرمایه، چنین ریزشی بی سابقه است.

بازار سهام سومین روز کاری هفته را همانند روز گذشته، به نحوی آغاز کرد که بیش از 90 درصد از سهام بازار به سرعت در صف های فروش قفل شدند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 125 هزار واحدی به 2 میلیون 314 هزار واحد رسید و دومین ریزش تاریخی بورس را ثبت کرد. همچنین شاخص کل هم وزن نیز ریزشی37 هزار واحدی را تجربه کرد و به ارتفاع 803 هزار واحد رسید. لازم به ذکر است که در طول تاریخ بازار سرمایه، چنین ریزشی بی سابقه است.

گفتنی است سه نماد فولاد، فارس و فملی بیشترین تاثیر در شاخص کل بورس و سه نماد مارون، آریا و کگهر بیشترین تاثیر را در شاخص فرابورس داشته اند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خرد در بازار امروز مورخ 18 اردیبهشت ماه 1402، مبلغ 11هزار میلیارد و 500 میلیون تومان بود. همچنین در پایان بازار امروز، حدود 14.5 هزار میلیارد تومان ارزش سفارشهای سمت فروش در تابلو معاملات می باشد (در دامنه منفی تا مثبت) و حدود 1 هزار میلیارد تومان هم سفارش در سمت خرید وجود دارد. همچنین حقیقی ها در روز جاری بیش از 4 هزار میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در بازار بورس امروز 30نماد در محدوده ی مثبت و 377نماد در محدوده ی منفی و در بازار فرابورس 292 نماد در محدوده ی مثبت و 90 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

به نظر می رسد بازار سرمایه پس از رالی صعودی که آغاز کرد، چند روزی وارد فضای رکودی و اصلاحی شود، همچنین ورود صندوق های حمایتی برای مدیریت هیجانات بازار در چنین مواقعی ضروری است.

 

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی