جمعه ۲۹ تير ۱۴۰۳ 19 July 2024
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰
کد خبر: ۶۶۵۴۲

درخواست فوری امیرعبداللهیان؛ کشورهای اسلامی سفرای اسرائیل را اخراج کنند

درخواست فوری امیرعبداللهیان؛ کشورهای اسلامی سفرای اسرائیل را اخراج کنند
وزیر امور خارجه ایران گفت: لازم است کشورهای اسلامی اقدامات فوری و عملی اتخاذ کنند و برخی کشورهای اسلامی که با اسرائیل رابطه دارند، سفرا و دیپلماتهای این رژیم را فورا اخراج کنند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران که به منظور شرکت در اجلاس فوق العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی به جده عربستان سفر کرده است، به جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین اشاره کرد و گفت: این انتظار را داریم که کشورهای اسلامی که با رژیم صهیونیستی روابط دیپلماتیک دارند، فورا این روابط را قطع کنند و سفیر اسرائیل را از کشور خود اخراج کنند.

به گزارش فراز، دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت: همچنین این انتظار وجود دارد که صادرات هرگونه نفت به سمت اسرائیل و هر پروژه‌ای بین کشورهای اسلامی و رژیم جعلی صهیونیستی وجود دارد، متوقف شود.

 

امیرعبداللهیان با تاکید بر لزوم آتش‌بس در غزه و لغو محاصره این منطقه گفت: اتفاق‌نظر داریم که آتش‌بس فوری برای توقف جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی در غزه ایجاد شود و هرچه زودتر محاصره انسانی غزه پایان پیدا کند.

او همچنین از رایزنی با مقام‌های کشورهای اسلامی برای پاسخگو کردن مقام‌های رژیم صهیونیستی بابت جنایات جنگی آن‌ها در فلسطین خبر داد و گفت: در سایر موضوعات از جمله تشکیل دادگاه جنایت‌های جنگی علیه مقامات رژیم صهیونسیتی مشورت‌ها و رایزنی‌هایی داریم.

امیرعبداللهیان با ابراز امیدواری درباره توقف حملات به مردم فلسطین گفت: امیدواریم در نشست امروز سازمان همکاری اسلامی در جده تصمیم قوی از سوی وزیران امور خارجه شرکت‌کننده اتحاذ شود و شاهد توقف فوری این جنایت‌های جنگی باشیم.

 

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پایان و با بیان این‌که «در جریان رایزنی‌هایی که امروز با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و وزرای امور خارجه شرکت‌کننده در این نشست داشتیم، تاکید کردیم که باید از سوی این سازمان اقدام عملی در برابر جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی صورت بگیرد»، تصریح کرد: در بیانیه پایانی نشست امروز باید به موضوع توقف جنایت‌های جنگی و نسل‌کشی رژیم صهیونسیتی پرداخته شود و لغو محاصره انسانی غزه مورد تاکید قرار بگیرد.

امیرعبداللهیان سه‌شنبه شب با استقبال مسئول تشریفات وزارت خارجه عربستان، سفیر و اعضای نمایندگی‌های ایران در ریاض و جده، وارد فرودگاه جده شد.

 

 
 
 

 

منبع خبر : ايسنا
منبع: ایسنا
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ تنها کسی که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟| چه کسانی کشته و چه کسانی جان سالم به‌در بردند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی