جمعه ۲۹ تير ۱۴۰۳ 19 July 2024
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۰
کد خبر: ۶۷۰۸۴

متکی: سر دولت رییسی فریاد می‌زنیم

متکی: سر دولت رییسی فریاد می‌زنیم
سخنگوی شورای وحدت نسبت به عملکرد دولت رئیسی به ویژه انتخاب وزرا انتقاد کرد و گفت: اگر احساس کنیم در دولت شنوا بودن نسبت به این اشکالات کم است حتما با فریاد آن اشکالات را بیان می‌کنیم.

 سخنگوی شورای وحدت گفت: جریانات سیاسی مته به خشخاش نگذارند و افراد پرونده‌دار را معرفی نکنند تا ردصلاحیت شوند بلکه افراد باصلاحیت معرفی کنند تا به نتیجه برسند.

منوچهر متکی در نشست سراسری اعضای شورای مرکزی احزاب عضو جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت با بیان اینکه هدف ما در انتخابات مجلس حمایت از افرادی است که گفتمان ما را قبول داشته باشند، اظهار کرد: گفتمان ما مردم‌خواهی و مردم‌محوری است. معتقدیم باید نگاه‌ها به مردم تصحیح شود و شورای وحدت مترصد است که ادبیات جدید تعامل با مردم را تعریف کند. معتقدیم اگر با مردم صادقانه گفت‌وگو کنیم از ما خواهند پذیرفت.

وی افزود: اگر با مردم درست سخن بگوییم حتما آنان همچون گذشته در انتخابات مشارکت بالایی خواهند داشت. معتقدیم ادبیاتی که توانسته خود را با مردم انطباق دهد بر باور مردم هم نشسته است.

سخنگوی شورای وحدت با تاکید بر اینکه به دنبال تعامل با دولت هستیم، یادآور شد: ۱۵۰ هزار نفر به‌عنوان روسای ستادهای مردمی در شهر و روستا از شورای وحدت حکم گرفتند و برای آقای رئیسی فعالیت انتخاباتی کردند. ما در عین حال حق خود می‌دانیم اشکالات را بگوییم و اگر احساس کنیم در دولت شنوا بودن نسبت به این اشکالات کم است حتما با فریاد آن اشکالات را بیان می‌کنیم.

وی تاکید کرد: کشورداری نیازمند مبانی اعتقادی، جهان‌بینی، جهت‌گیری، نقشه راه و افراد کاربلد است.

متکی ادامه داد: رای ۱۶ میلیونی آقای رئیسی در سال ۹۶ نشان داد که همه و خود ایشان به خوبی می‌داند اگر در سال ۱۴۰۰ نامزد انتخابات شود حتماً پیروز خواهد شد. پس ایشان ۴ سال فرصت داشت که همکاران خود را انتخاب کند. آقای رییسی باید برای هر وزارتخانه ۱۰ وزیر مطالعه‌شده و مصاحبه‌شده در اختیار می‌داشت نه اینکه تا صبح روزی که قرار بود وزرا به مجلس معرفی شوند مدام وزرای پیشنهادی تغییر کند.

وی با تاکید بر آسیب‌شناسی کاهش مشارکت در انتخابات‌ سال ۹۸ و ۱۴۰۰، گفت: نظام جمهوری اسلامی به مردم گره خورده است. ضروری است مشارکت حداکثری در انتخابات پیش‌رو را عملی کرد. باید انتخاباتی با مشارکت بالا و رقابتی داشته باشیم. باید سلیقه‌های مختلف حضور داشته باشند و جریانات سیاسی هم مته به خشخاش نگذارند. یعنی افراد پرونده‌دار را معرفی نکنند تا ردصلاحیت شوند افراد باصلاحیت را معرفی کنند و به نتیجه برسند.

 
 

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ تنها کسی که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟| چه کسانی کشته و چه کسانی جان سالم به‌در بردند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی