شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ 15 June 2024
دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۶
کد خبر: ۷۱۶۷۸

سفیر عربستان در آمریکا می‌گوید شرط عادی‌سازی روابط با اسرائیل، تشکیل کشور فلسطین است

سفیر عربستان در آمریکا می‌گوید شرط عادی‌سازی روابط با اسرائیل، تشکیل کشور فلسطین است
سفیر عربستان سعودی در آمریکا ریما بنت بندر آل سعود در مصاحبه با نیویورک تایمز، درباره موضع ریاض برای عادی‌سازی روابط با تل‌آویو صحبت کرد.

در شرایطی که نسل کشی اسرائیل علیه فلسطینیان ادامه دارد، سفیر عربستان سعودی در آمریکا اعلام کرد که ریاض در صورت اجرای راهکار دو دولتی، با رژیم صهیونیستی روابط را عادی سازی می‌کند.

نیویورک تایمز که روزنامه نزدیک به دموکرات‌ها است، با سفیر عربستان سعودی در آمریکا مصاحبه کرده و نظر او را درباره روابط دو کشور و همچنین احتمال عادی سازی روابط عربستان سعودی با اسرائیل جویا شده است.

این روزنامه آمریکایی خبر داده که ریما بنت بندر آل سعود به قانونگذاران ارشد کنگره و مقامات دولت بایدن اطمینان داده، برقراری روابط دیپلماتیک عربستان سعودی با اسرائیل هنوز در دسترس است.

سفیر عربستان سعودی در آمریکا البته گفته که کشورش برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل را بدون تعهدات مشخص اجرایی نخواهد کرد.

وی تصریح کرد که «ما خوشحالیم که نه تنها اسرائیل را به رسمیت بشناسیم بلکه کاری که ضروری است را انجام دهیم، اما باید راهکار دو کشوری وجود داشته باشد... در حال حاضر، باید یک مسیر قطعی با تاریخ‌های بسیار مشخص (درباره تشکیل کشور فلسطین و راهکار دو دولتی) وجود داشته باشد».

منبع:فارس

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی