سه‌شنبه ۰۵ تير ۱۴۰۳ 25 June 2024
دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۴
کد خبر: ۷۱۶۸۸

ناصر امانی،عضو شورای شهر تهران: دو هزار درخت برای پروژه عمرانی بسیج جابه‌جا شدند

ناصر امانی،عضو شورای شهر تهران: دو هزار درخت برای پروژه عمرانی بسیج جابه‌جا شدند
عضو شورای شهر تهران در خصوص جابجایی درختان موجود در پروژه های عمرانی، گفت: دو هزار درخت در راستای اجرای پروژه عمرانی بسیج در منطقه ۱۴ جابجا شده و بر اساس پیگیری‌ها متوجه شدیم که پیمانکار این اقدام را انجام داده است. قرار شد بازدید کنیم تا ببینیم درختان در چه فضایی دوباره غرس خواهند شد.

 ناصر امانی در دویست و بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از شهردار تهران و معاون برنامه ریزی برای ترمیم حقوق کارکنان، گفت: از طرف کمیسیون برنامه و بودجه، کمیته تشکیلات و منابع انسانی و همچنین از سوی اعضای شورا پیگیری‌هایی انجام شد و شهرداری تهران تصمیم گرفت که مصوبه ترمیم حقوق را اجرایی کند. این مورد که با پرداخت معوقات نیز همراه خواهد بود که شور و انگیزه‌ای را بین کارکنان رسمی و سازمان آتش نشانی ایجاد کرده است.
 
او با بیان اینکه این اقدام در احکام حقوقی کارکنان شهرداری نیز اثرگذار است، یادآور شد: افزایش سه میلیون تومانی حکم حقوقی کارکنان به دنبال ترمیم حقوق اتفاق خواهد افتاد و امیدواریم معاونت مالی و اقتصاد شهری منابع مالی آن را تأمین کند.
 
امانی با اشاره به نامه خود به رئیس شورا در خصوص جابجایی درختان موجود در پروژه های عمرانی، گفت: دو هزار درخت در راستای اجرای پروژه عمرانی بسیج در منطقه ۱۴ جابجا شده و بر اساس پیگیری‌ها متوجه شدیم که پیمانکار این اقدام را انجام داده است. قرار شد بازدید کنیم تا ببینیم درختان در چه فضایی دوباره غرس خواهند شد. شهرداری باید نظارت جدی بر موضوع داشته باشد. 
 
مجوز جا به جایی درختان تا 15 اسفند قابلیت اجرا دارد
 
مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران در صحن علنی امروز شورای شهر تهران با بیان اینکه در شورای شهر دغدغه حفظ درختان وجود دارد، گفت: دقت داشته باشید که اگر مجوز جابجایی درخت در کمیسیون ماده هفت صادر می شود تا ۱۵ اسفند قابلیت اجرا دارد وگرنه بعد از این تاریخ ممکن است جابجایی درختان، منجر به آسیب به درختان شود.
 
او با بیان اینکه ما در مورد جابجایی درخت حساس هستیم و وقتی تقاضایی برای جابجایی درخت مطرح می شود، چند موضوع را در نظر می‌گیریم که آیا می‌توان بدون جابجایی و یا کمترین جابجایی، پروژه را اجرایی کرد یا خیر؟ گفت: در صدور مجوز جابجایی درخت، به محیط بن درختان و ارزش پروژه ‌توجه می‌شود و اگر در تضاد با هم باشند، قطعاً اجازه اجرای آن را نمی‌دهیم.
 
عباسی با تأکید بر اینکه تدابیری اندیشیده خواهد شد تا به احتمال زیاد در اجازه جابجایی‌ها، کمترین خطا را داشته باشیم، افزود: ما از مدیرعامل سازمان بوستان ها درخواست می‌کنیم که تیمی را موظف کنند تا نظارت کافی را داشته باشند؛ البته این نظارت وجود دارد. نظارت بر جابجایی درختان وجود دارد؛ اما نیازمند تغییر نگرش هستیم.

منبع:شهر

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی