پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ 23 May 2024
سه‌شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۵
کد خبر: ۷۱۷۴۴

فرمانده نیروی دریایی سپاه: حضور صهیونیست‌ها در امارات برای ایران تهدید است

فرمانده نیروی دریایی سپاه: حضور صهیونیست‌ها در امارات برای ایران تهدید است
 فرمانده نیروی دریایی سپاه حضور صهیونیست‌ها در امارات را برای انجام کار اقتصادی ندانست و با بیان اینکه صهیونیست‌ها در امارات در واقع کار‌های امنیتی و نظامی انجام می‌دهند، آن را یک تهدید برشمرد که نباید این اتفاق بیفتد.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در گفت‌وگویی با بیان اینکه درگیری در جنگ ۸ ساله نابرابر با صدام و حزب بعث باعث پیشرفت نظامی ما شد، اظهار کرد: بعد از ۴۵ سال از انقلاب هم از لحاظ نیروی انسانی و آموزش‌های خاص و هم از ساخت تجهیزات و امکاناتی که خودمان در تحریم کامل و مشکلات اقتصادی برای ما ایجاد کردند، ما امروز به نقطه‌ای رسیدیم الحمدالله که می‌توانیم بگوییم جزو صادر کنندگان سلاح می‌توانیم باشیم. موشک‌ها و رادار‌هایی که در نیروی دریایی و در وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح تولید کردیم، افتخاری است، زیرا که ما در تحریم کامل توانستیم این امکانات را ایجاد کنیم.

می‌توانیم جزو صادرکنندگان سلاح باشیم

وی ادامه داد: این دستاورد‌ها نشان می‌دهد که ما اگر روی پای خودمان بایستیم و اتکای‌مان به خدا باشد که فقط و به عنوان یک مسلمان وقتی بگوییم الله اکبر، دیگر چیز دیگری بزرگتر از خدا ندانیم قطعاً خداوند به ما کمک می‌کند و این اتفاق امروز در نیرو‌های مسلح ما الحمدالله افتاده و ما بعد از چهل و اندی سال جزو نیرو‌هایی هستیم که می‌توانیم بگوییم در غرب آسیا اولین حرف را می‌توانیم بزنیم. هم از تجهیز نیروهایمان و هم ساخت تجهیزاتمان الان در نقطه‌ای هستیم که می‌توانیم الحمدالله جزو صادرکنندگان سلاح باشیم.

دریادار تنگسیری با بیان اینکه ما امروز شاهد جنایت‌هایی در غزه قهرمان و مظلوم، ولی قوی هستیم، افزود: می‌بینیم که بعد از قریب ۶ ماه در واقع دشمنان به اهداف خودشان در غزه نرسیدند. صهیونیست‌ها وقتی که حمله را شروع کردند سه چیز را در واقع به عنوان موفقیت خودشان در عملیات دانستند. اول  نابودی حماس، ولی امروز حماس قوی‌تر از روز‌های دیگر هست و کمترین ضربه را حماس خورد. دوم شکست روحیه مردم، ولی ببینید این مردم شهید می‌دهند، خانه‌هایشان خراب می‌شود، اما محکم و مقاوم ایستاده‌اند. بر بدن عزیزانشان نماز می‌خوانند، اما توکل به خدا را فراموش نمی‌کنند. این‌ها یعنی اینکه نتوانستند مردم مقاوم و مومن غزه را و فلسطینی‌های قهرمان را بشکنند. سوم دنیا بر علیه آن‌ها شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: این‌ها می‌خواستند خیلی زود قضیه غزه را تمام کنند. ارتشی که مدعی اولین ارتش غرب آسیا بود اینطور ادعایی داشت و خودش را قوی‌ترین و سومین ارتش دنیا می‌دانست و با اینکه آمریکایی‌ها کمک کردند و از بمب‌های متعدد بسیار پیشرفته که در جنگ‌های خیلی مدرن استفاده می‌شود، بر علیه مردم استفاده کردند، باز هم پیروز نشدند. نه در عرصه نظامی صهیونیست‌ها پیروز شدند و نه عرصه سیاسی پیروز شدند و نه در عرصه اجتماعی.

هیتلر هم بیمارستان‌ها را خراب نکرد

وی ادامه داد: الان در سیاست داخلی خود هم با مشکل مواجه هستند. این خون‌های بی‌گناه ۴ هزار و اندی کودک بی‌گناه باعث شکست و نابودی صهیونیست‌ها خواهد شد و این وعده خدا هست که مستضعفین وارثان زمین هستند و این اتفاق خواهد افتاد. امروز می‌بینیم که غزه پیروز هست همانطور که حضرت آقا فرمودند تا همین الان غزه و مردم فلسطین پیروز مبارزه ناعادلانه هستند و ما ان‌شاءالله پیروزی این عزیزان را خواهیم دید. این وعده خدا هست و این‌ها دلگرم هستند به وعده خدا. هیچ جنگی ما ندیدیم و نخواندیم در تاریخ که انقدر انقدر جنایت صورت گرفته باشد که برای یک نفر یک بمب بزنند. شما شاهد بودید مردم در یک جاده‌ای می‌رفتند و دستشان خالی بود و ۴، ۵ نفر را با پهپاد زدند و برای یک نفر که تنها بود این‌ها یک بمب زدند. این‌ها نشان دهنده یک ارتش حرفه‌ای نیست این‌ها نشان دهنده جنایت است.

سردار تنگسیری همچنین افزود: هنر نیست که بیمارستان‌ها را خراب کنند. هیچگاه ما ندیدیم در این جنگ‌هایی که پشت سر گذاشتیم حتی جنگ جهانی دوم هیتلر بیمارستان‌ها را اینطوری نکرد. زن و کودک را اینطوری شهید نکردند و نکشتند و اینطوری جنایاتی که ما در غزه می‌بینیم را ندیده بودیم. این نشان می‌دهد مثل یک وحشی یک حیوانی که واقعاً وحشی هست و رحم به هیچکس نمی‌کند. آن‌ها می‌گویند که فلسطینی‌ها و حتی مسلمان‌ها این‌ها حیوان‌ها هستند در صورتی که خودشان حیوان هستند. ببینید رزمندگان حماس با اسرای آن‌ها چطور برخورد می‌کند و این‌ها چطور با مسلمانان برخورد می‌کنند.

تنها راه مبارزه با صهیونیست‌ها، ایجاد یک ائتلاف از ارتش‌های اسلامی است

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه تنها راه مبارزه با صهیونیست‌ها یک ائتلاف ارتش‌های اسلامی هست، تصریح کرد: همانطور که امام راحل ما فرمودند اگر هر مسلمان یک سطل آب می‌ریخت، اسرائیل را آب برده بود، اما متاسفانه اینطوری نیست. من خطاب به کشور‌های اسلامی که فکر می‌کنند در واقع صهیونیست‌ها دوستشان هستند، عرض می‌کنم آیا اگر پیامبر عظیم‌الشأن ما بود و این جنایت‌ها را می‌دید امروز ساکت می‌ماند؟

وی با طرح این سوال که آیا شما به عنوان یک مسلمان فردای قیامت نباید جواب بدهید؟ افزود: عزت فقط متعلق به خدا هست لذا راه حل این جرثومه فساد، وحدت کشور‌های اسلامی است و ارتش‌های جهان اسلام هست. اگر این‌ها امروز وحدت داشته باشند و دست به دست هم بدهند این جرثومه فساد شکست خواهند خورد، اما متاسفانه این امروز اینگونه نیست.

یو خطاب به کشور‌های اسلامی که در مورد جنایات در غزه سکوت می‌کنند گفت: فردای قیامت باید جواب این کودکان را بدهید، جواب پیامبر عظیم الشأن را باید بدهید. جواب مسلمان‌های بی‌گناهی که اینطوری با خاک و خون کشیده می‌شوند و خانه‌هایشان به ناحق خراب می‌کنند، باید بدهید. آن‌ها اگر از این فرصت‌ها خوب استفاده نکنند فردا پشیمان می‌شوند که می‌توانستند یک عزتی به عزت خودشان اضافه کنند و آخرت خودشان را درست بکنند.

وی با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها نه فقط با مسلمانان بلکه به برادران مسیحی هم رحم نمی‌کنند و کلیسا‌ها را هم خراب کردند گفت: در لبنان دیدیم حتی مسیحی‌ها را به شهادت رساندند و آن‌ها را هم کشتند. این‌ها رحم به هیچکس نمی‌کنند و حتی به آن‌هایی که الان در واقع داعی کمک به آن‌ها هستند. متاسفانه با سوخت کشور‌های مسلمان در هواپیما‌های جنگی می‌آیند و مسلمانان را بمباران می‌کنند. این یک ننگ است. راهش این است که باید وحدت داشته باشیم. اگر کشور‌های مسلمان با هم یکی بشوند، می‌توانند به راحتی این صهیونیست‌ها را نابود کنند ان شاءالله نابود خواهد شد.

اگر بخواهیم می‌توانیم تنگه هرمز را ببندیم، ولی این کار را نمی‌کنیم

دریادار تنگسیری در ادامه این گفتگو درباره حضور آمریکا در منطقه خلیج فارس، گفت: ما قبلاً هم به کشور‌های همسایه گفتیم اینجا خانه ما و شما هست. این خلیج فارس و دریای عمان خانه ما است و بیگانگان دنبال امنیت این منطقه نیستند و فردا همانطور که گفتند شما را مانند یک گاو شیرده می‌دانیم وقتی که شیر تمام شد یعنی نفت و گاز این منطقه تمام شد ما را ذبح می‌کنند. دائماً پیام ما بوده که ما می‌توانیم رزمایش‌های مشترک را با برادران مسلمانمان در کشور‌های مسلمان در خلیج فارس ایجاد کنیم. ما قادریم امنیت این منطقه را برقرار کنیم. این منطقه امنیتش به همدیگر ارتباط دارد. سکو‌های گازی و نفتی ما با سکو و گازی همسایه‌ها نزدیک به هم هستند. امنیت ما امنیت آن‌هاست و امنیت آن‌ها هم امنیت ماست. ما در این منطقه می‌توانیم امنیت را برقرار بکنیم.

وی افزود: ما بار‌ها گفتیم امنیت تنگه هرمز را برقرار می‌کنیم الانم همینطور هست وقتی که این عبور برای همه صورت می‌گیرد ما امنیتش را برقرار می‌کنیم ما اگر بخواهیم می‌توانیم در واقع راه را ببندیم، ولی این کار را ما نمی‌کنیم چرا ما تا زمانی که از این راه و این تنگه استفاده می‌کنیم قطعاً کشور‌های مسلمان و برادران ما هم از این استفاده می‌کنند، اما اگر دشمن آمد ما را محدود کرد، دیگر تصمیمش را آینده گرفته می‌شود لذا امنیت این منطقه امنیت تنگه هرمز را به عهده داریم و تردد‌ها صورت می‌گیرد. روزانه بیش از ۸۵ فروند نفتکش و کشتی از اینجا عبور می‌کند و ما هم امنیت این منطقه را برقرار می‌کنیم.

جای صهیونیست‌ها در منطقه خلیج فارس و دریای عمان نیست

 فرمانده نیروی دریایی خاطر نشان کرد: این رسم همسایگی و مسلمانی نیست که صهیونیست‌ها بیایند در این منطقه و در کشور همسایه ما قرار بگیرند، چون ما در این منطقه ضمن اینکه همسایه هستیم مسلمان هم هستیم. ما با عمان، امارات، قطر، عراق، عربستان، بحرین و کویت همسایه هستیم و رسم همسایگی را باید به جایی بیاوریم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با طرح این سوال که آوردن صهیونیست‌ها در این منطقه چه پیامی برای ما دارد؟ ادامه داد: این چه پیامی هست برای کشوری که کل خلیج فارس را ساحل دارد برای کشوری که دریای عمان را ساحل دارد برای کشوری که عظمت چندین ساله دارد؟ آیا نباید بدانیم آوردن صهیونیست‌ها در کشور همسایه تهدید نیست؟ آن‌ها بدانند که اگر اتفاقی برای کشور ما بیفتد، جایی که این‌ها آمدند باقی نخواهد ماند.

وی ادامه داد: مگر می‌شود تهدید از جایی به شما تحمیل بشود؟ آن‌ها اید به خود بیایند اگر دنبال امنیت هستند و دنبال برقراری امنیت دائمی هستند، جای صهیونیست‌ها در این نقطه نیست. خیلی حیف است که ما می‌توانیم با همدیگر مراودات و ارتباط داشته باشیم و امنیت‌مان به هم بستگی داشته باشد، اما بخواهند صهیونیست‌ها بیایند در این منطقه. صهیونیست‌هایی که می‌بینید چه کار دارند می‌کنند.

ما کشوری را تهدید نمی‌کنیم

وی با بیان اینکه باز هم تاکید می‌کنم که ما کشوری را تهدید نمی‌کنیم، گفت: مسلمان تا زمانی که مورد تهاجم صورت نگرفته کسی را تهدید نمی‌کند. جمهوری اسلامی به دست مردم ایجاد شد. شما هیچ کشوری دموکراتیک‌تر از ایران پیدا نمی‌کنید. حتی رهبری هم توسط مجلسی که مردم انتخاب کردند، انتخابی هست. قبل از انقلاب وزارت دفاع ما وزارت جنگ بود، الان وزارت ما وزارت دفاع هست. این یک پیامی بود که ما تا زمانی که کسی به ما حمله نکنند برای ما دسیسه نکند به کسی حمله نخواهیم کرد، اما اگر کسی بخواهد هر کس باشد بخواهد برای ما دسیسه کند و حمله کند مثل صدام و حزب بعث تو دهنی محکم می‌خورد. در زمان صدام ما هیچ سلاحی نداشتیم الان سلاح‌های بسیار برنده‌تر و مردان بسیار شجاع و پای کار هم در دریا و هم در زمین و هم در هوا داریم لذا ما تهدید نمی‌کنیم و تهدید هم نمی‌پذیریم.

حضور صهیونیست‌ها در امارات برای ما تهدید است

وی ادامه داد: تهدید گاهی به صورت لسانی هست که شما را تهدید می‌کنند و می‌گویند من به شما حمله می‌کنم و گا‌های افعالی هست. در کشور همسایه ما امارات من احساس می‌کنم تهدید ما افعالی است. می‌دانیم آوردن صهیونیست‌ها در این نقطه برای کار اقتصادی نیست. الان در واقع کار‌های امنیتی و در واقع نظامی می‌کنند که این یک تهدید است و نباید این اتفاق بیفتد. این را باید مد نظر داشته باشیم.

وظیفه ما دفاع همه‌جانیه از خلیج فارس است

فرمانده نیروی دریایی سپاه درباره حضور آمریکا در خلیج فارس نیز بیان کرد: آمریکایی‌ها باید بدانند که خلیج فارس دریای بین المللی نیست، بلکه متعلق به ایران و کشور‌های مقابل است که این کشور یا قطر هست یا عربستان هست یا کویت و یا امارات هست. ما آب بین المللی اینجا نداریم و آبراه بین المللی داریم و آمریکایی‌ها در منطقه، بلکه نه در اقلیم ما هستند و نه در آب‌های ما. آن‌ها در آب‌های همسایه ما نه، بلکه در آب‌های بین المللی حضور دارند. از آبراه بین المللی که جزایر ما عبور می‌کنند هم عبور نمی‌کنند، اما ما دائماً این‌ها را رصد می‌کنیم تحرکات این‌ها، افعال این‌ها و رفتار این‌ها و خودمان را برای دفاع از کشورمان و دفاع از در واقع امکاناتی که در خلیج فارس داریم آماده می‌کنیم. وظیفه ما در نیروی دریایی سپاه پاسداران دفاع همه جانبه در خلیج فارس است.

وی خاطرنشان کرد: این بیگانگان اگر اتفاقی برای ناو هواپیمابر سوخت هسته‌ای و زیردریایی سوخت هسته‌ای در خلیجی که ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد، بیفتد، منطقه تا چندین سال قابل استفاده نیست، نه برای ما و نه کشور‌های همسایه و دود این به چشمه ما خواهد رفت. خُب این‌ها رسمشان این هست باید دشمن تراشی بکنند، برای چه؟ سلاح و فروش سلاح باید توجیه داشته باشند. اگر دشمنی وجود نداشته باشد سلاحی نمی‌خواهند. تا نگویند دشمنی در منطقه وجود دارد حضورشان در منطقه قابل توجیه نیست؛ لذا فروش سلاح و حضور نامشروعشان در منطقه نیازمند است که بگویند ایران دشمن شما هست.

تنگسیری با بیان اینکه ما به عنوان یک کشور مسلمان به کشور مسلمان دیگری تا زمانی که مورد حمله واقع نشویم، حمله نمی‌کنیم، گفت: ما به عراق حمله کردیم یا عراق به ما حمله کرد؟ تا به ما حمله نشود، حمله نمی‌کنیم. اما با بیگانه حرفمان چیز دیگری است، زیرا او غیر مسلمان هست.

منبع:ایسنا

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی