پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ 23 May 2024
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۵
کد خبر: ۷۱۸۸۳

واکنش تهران در صورت پاسخ اسرائیل به حمله ایران/ نظر مقام روسی در این خصوص چیست؟

 دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل در مورد حملات شب گذشته ایران به اهدافی در اسرائیل، یادآور شد که جهان امروزی در آستانه یک بحران جدی و جدید در منطقه خاورمیانه قرار گرفته  است.

واکنش تهران در صورت پاسخ اسرائیل به حمله ایران/ نظر مقام روسی در این خصوص چیست؟

معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل هشدار داد که منطقه خاورمیانه بطور بالقوه در آستانه یک "بحران حاد و جدیدی" قرار گرفته و در صورت پاسخ اسرائیل به حمله ایران، تهران قطعاً قدرتمندتر و قاطع‌تر به آن واکنش نشان خواهد .

پولیانسکی صبح امروز، یکشنبه، در کانال تلگرامی خود نوشت: «در رابطه با حمله ایران به اسرائیل، برگزاری نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل برای عصر همین امروز، ۱۴ آوریل برنامه ریزی شده است. بطور همزمان، دو نامه بین اعضای شورای امنیت توزیع شده است - یکی، از طرف اسرائیل در مورد "نقض منشور سازمان ملل توسط ایران" که در آن هیچ اشاره‌ای به حمله اسرائیل به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق نشده است و دیگری، نامه جمهوری اسلامی ایران که حاوی اطلاعاتی در مورد حمله تلافی جویانه تهران در چارچوب حق دفاع از خود طبق ماده ۵۱ منشور ملل متحد است.»

این دیپلمات روس اضافه کرد: «در صورت پاسخ اسرائیل، ایران قطعاً به آن قدرتمندتر و قاطع‌تر پاسخ خواهد داد. به طور کلی، اکنون جهان به طور بالقوه در آستانه یک بحران حاد جدید در خاورمیانه ایستاده است و همه چیز به گام‌های بعدی طرف‌های درگیر یا عدم آن بستگی دارد.»

ضمن اینکه رژیم صهیونیستی درخواست تشکیل جلسه فوری شورای امنیت سازمان ملل با توجه به حملات گسترده ایران را کرده است. این موضوع از نامه گیلاد اردان، نماینده دائم اسرائیل به سازمان ملل مشخص شد. او مدعی شد: «حمله ایران تهدیدی جدی برای صلح و امنیت جهانی است و من از شورای امنیت انتظار دارم که از همه ابزارها برای اقدام ملموس علیه ایران استفاده کند».

هیئت دائمی کشور مالت که ریاست شورای امنیت سازمان ملل در ماه آوریل را برعهده دارد، طی نشستی با خبرنگاران اعلام کرد که قرار است نشست شورای امنیت روز یکشنبه ۱۴ آوریل ساعت ۱۶:۰۰ (۲۳:۰۰ به وقت مسکو) برگزار شود.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در واکنش به اوضاع منطقه، درگیری مستقیم بین ایران و اسرائیل را به شدت محکوم کرد. در بیانیه وی آمده است: «من قاطعانه تشدید تنش در قالب حمله گسترده‌ای که اسرائیل از طرف جمهوری اسلامی ایران متحمل شده را محکوم می‌کنم. من خواستار پایان فوری اقدامات نظامی هر دو طرف هستم.»

گوترش همچنین از طرف‌های درگیر خواست حداکثر خویشتنداری را به خرج داده و اجازه ندهند اوضاع منطقه به وخامت بیشتری کشیده شود.

ضمن اینکه، آژانس حمل و نقل هوایی فدرال روسیه بطور موقت کلیه پروازهایی که با استفاده از حریم هوایی عراق، اردن و اسرائیل انجام میشوند را بطور موقت منع کرده است.

منبع:تسنیم

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی