پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ 23 May 2024
چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۲
کد خبر: ۷۲۶۱۱
پرسش افکار عمومی به بهانه چالش با کریمی قدوسی

درآمد رائفی پور از کجاست؟!

علی‌اکبر رائفی‌پور در حوزه‌های گوناگون خود را صاحب‌نظر می‌داند و نظرپردازی می‌کند. اخیرا نیز توئیت جدید کریمی قدوسی درباره فعالیت‌های هسته‌ای با واکنش رائفی‌پور رو به رو شد. داستان از این قرار بود که «جواد کریمی قدوسی» توییتی درباره موشک‌های ایران منتشر کرد. در ادامه رائفی‌پور این اکانت را فیک خواند. اکانت جواد قدوسی، اما در ادامه با انتشار ویدئویی فیک نبودن اکانت خود را به زیر سوال برد. داستان رائفی‌پور، اما تازه شروع شد... دعوای میان این دو واکنش گسترده‌ای در میان کاربران فضای مجازی داشت و آن‌ها بار دیگر از رائفی‌پور خواستند به جای اظهار نظر در حوزه‌های مختلف تکلیف چگونگی تامین مالی «موسسه مصاف» را برای مردم روشن کند. البته او چنین پاسخ داده که بار‌ها به صورت شفاف اعلام کرده‌است که موسسه مصاف و زیر مجموعه‌های آن با استفاده از «کمک‌های مردمی» اداره می‌شود؛ پاسخی که نه تنها شفافیت در پی نداشت که به نوبه خود بر ابهامات افزود. چالش میان این دو چهره مدعی «انقلابی‌گری» بار دیگر پرسش مطرح در محافل سیاسی و افکار عمومی را داغ کرد که به راستی «موسسه مصاف ایرانیان» تحت مدیریت علی‌اکبر رائفی‌پور چه فعالیت‌هایی دارد و بودجه آن از کجا تامین می‌شود.
یگانه شوق الشعراء
نویسنده
یگانه شوق الشعراء

شفافیت چیست؟

رائفی‌پورعادت کرده‌است از «کمک‌های مردمی» به عنوان پوششی غیرشفاف برای فعالیت‌های خود استفاده کند. شفافیت، اما آن است که او میزان کمک‌ها مردمی، اشخاص کمک‌کننده و چگونگی هزینه کمک‌ها را با صورت‌حساب‌های مالی به مردمی که ادعا دارد به موسسه او کمک می‌کنند، نشان دهد. از این طریق است او که پاسخ سوال دیرینه مردم را می‌دهد که «موسسه مصاف» چگونه تامین مالی می‌شود. به نظر می‌رسد رائفی‌پور نمی‌دانست که در دعوای با «کریمی قدوسی» بار دیگر خود را در معرض پرسش‌های مردم قرار می‌دهد وگرنه «سری که درد نمی‌کرد را دستمال نمی‌بست».

 

از شلوار جین تا توهین به اهل‌بیت

علی‌اکبر رائفی پور به اظهار نظرات جنجالی در حوزه‌های مختلف معروف است. یکبار او به اهل‌بیت توهین و در خصوص شوخی‌های آن‌ها ادعا‌هایی را طرح می‌کند. بار دیگر به حال تتلو غبطه می‌خورد و او را معیار تشخیص حق از باطل می‌داند. او شلوار «جین» را برآمده از مفهوم جن و کفش پاشنه‌بلند را نماد سُم جن دانسته‌است و نوشته‌های روی برخی تی‌شرت‌ها را «شعار‌ها و ورد‌های شیطان‌پرستی» خوانده بود. رائفی پور حتی به سراغ انیمیشن‌ها نیز رفته‌است. او مینیون‌ها را در راستای تبلیغ داستان مهاجرت یهود و سردرگمی آنان تا زمان یافتن منجی تلقی می‌کند. از جمله نظریه‌های او این است که هدف ساخت کارتون‌های تام و جری میکی‌ماوس والت دیزنی محبوب کردن یهودی‌ها بوده‌است. به اعتقاد او همه شخصیت‌های خوب کارتون‌ها کلاه یهودی دارند. در حقیقت حوزه‌ای نیست که از تیررس این سخنران در امان مانده باشد. او امروز از اظهار نظر در خصوص حوزه‌های مذکور به جایی رسیده‌است که در خصوص مجلس و موشک نظرپردازی می‌کند.

 

موسسه مصاف ایران

در بهمن ۱۳۸۹ «مؤسسه مصاف ایرانیان» و سایت تحلیلی پژوهشی «جنبش مصاف» را در راهبرد همین مؤسسه راه‌اندازی نمود. مصاف مخفف عبارت مبارزه با صهیونیسم، اومانیسم و فراماسونری است. در حالی که منبع مالی این موسسه مشخص نیست در حوزه‌های مختلفی فعالیت دارد از مسائل سیاسی و فرهنگی گرفته تا موضوعات مرتبط با مهدویت و آخرالزمان.

 

رائفی پور

این موسسه تنها به این نوع از فعالیت‌ها محدود نشده‌است بلکه در حوزه اختراعات نیز وارد شده‌است. پرینتر سه بعدی، اسلحه ذوالفقار، سامانه ضدپهپادی پاداسکای و... از اختراعات موسسه رائفی پور است که هیچگاه مشخص نشد، اما سرنوشت این اختراعات نیز در پشت پرده‌های غیر شفاف پنهان شده‌است.

 

مدرسه پویندگان خورشید

مدرسه «پویندگان خورشید» متعلق به موسسه مصاف است. «امیر حسین ثابتی» تبلیغات انتخاباتی خود را از این مدرسه شروع کرد. امیرحسین ثابتی مجری برنامه «جهان آرا» در شبکه «افق» بود که در دوره دوازدهم انتخابات مجلس شرکت کرد و در نهایت با ۴۸۷۹۸۲ رأی به مجلس راه یافت.

رائفی پور

 

در سایت مدرسه مصاف، اما آمده است: «مدرسه‌ی مصاف ایرانیان به معنای واقعی کلمه غیر انتفاعی است و هیچ هزینه‌ای از دانش‌آموزان به عنوان شهریه دریافت نمی‌گردد. هزینه‌های مدرسه به مانند سایر فعالیت‌های موسسه‌ی مصاف ایرانیان، از طریق کمک‌های مردمی تأمین می‌گردد.» این مدرسه ادعا دارد که تربیت دانش‌آموزان بسیار اهمیت دارد و به طور «حساب‌شده و کارشناسی» در «حوزه‌های مختلف کار تربیتی» به صورت «مستقیم و غیرمستقیم» فعالیت دارد. هنوز مشخص نیست که این مدرسه دارای مجوز آموزش و پرورش است و یا بدون مجاوز به تربیت دانش‌آموزان می‌پردازد.

رائفی‌پور سال‌ها است که درباره موضوعات مختلف نظرات جنجالی بیان می‌کند و در پاسخ به سوالات مردم تنها از «کمک‌های مردمی» استفاده می‌کند. فعالیت او همواره در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هیچ‌گاه نیز پاسخگوی جنجال‌هایی که می‌آفریند نیست. 

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی