يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ 14 July 2024
چهارشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۹
کد خبر: ۷۶۵۶۱
گفت‌وگو با ضیا هاشمی، استاد دانشگاه تهران

آخرین نظرسنجی‌های انتخاباتی چه می‌گویند؟

آخرین نظرسنجی‌های انتخاباتی چه می‌گویند؟
هیچ حکومتی نمی‌تواند بدون وفاق جمعی، کارش را پیش ببرد | انتخابات زودرس ۱۴۰۳، ظرفیت جلب مشارکت بیشتری دارد | مشارکت ۸۴ درصدی در سال ۸۸، عوارض داشت | شکاف‌ها در جامعه ایران طبیعی نیست

بخش اول:

تیم ملی یک سرمایه ملی است / در شرایط که در جامعه گسست اتفاق می‌افتد، بخشی از جامعه حس می‌کند که منافع مشترکی با بخش دیگر ندارد / در زمان برگزاری جام جهانی، جامعه به شدت دوقطبی شده بود / جریان معترض به این نتیجه رسید که اعتراض تند، نتیجه نمی‌دهد / هیچ حکومتی نمی‌تواند بدون وفاق جمعی، کارش را پیش ببرد / یکی از کارکردهای انتخابات حفظ منافع ملی و مدارا با مخالف است.

 

بخش دوم:

مشارکت در انتخابات زمانی افزایش پیدا می‌کند که شهروندان فکر کنند می‌توانند با رأی خود اثرگذار باشند / انتخابات زودرس ۱۴۰۳، ظرفیت جلب مشارکت بیشتری دارد / نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که مشارکت انتخابات بیشتر از دوره پیشین است / جامعه حس کرده که آقای پزشکیان تفاوت‌های معناداری با نامزدهای دیگر دارد.

بخش سوم:

رییس جمهور سیاست‌ساز و مجری سیاست‌های کلان است / در دولت مدرن، قدرت قداست گذشته را ندارد / ریاست جمهوری، بعد از رهبری بیشترین نقش را در اداره کشور دارد.

 

بخش چهارم:

در دنیا، مشارکت ۹۰ درصدی یک مشارکت استثنایی است / مشارکت ۸۴ درصدی در سال ۸۸، عوارض داشت / مشارکت‌های بالا اثرگذار است اما نه مشارکت زیر ۵۰ درصد! / در سال ۱۴۰۰ اگر مردم در انتخابات مشارکت می‌کردند، اتفاقات تلخ ۱۴۰۱ نمی‌افتاد.

 

بخش پنجم:

ما به تقویت هویت جمعی در ایران نیاز داریم / شکاف‌ها در جامعه ایران طبیعی نیست / رییس جمهور بعدی باید پیوند بین قومیت‌ها و جنسیت‌ها را ایجاد کند / تورم ۴۰درصدی مستمر، اخلاق اجتماعی را از بین می‌برد / رییس جمهوری بعدی باید یک راهبرد اثرگذار در قبال تحریم‌ها داشته باشد.

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ او تنها کسی است که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده / اعتماد مقامات ارشد و حاکمیت به او / به دلیل چهره فرا حزبی صالحی، مجلس به او رای اعتماد خواهد داد / صالحی بن بست در مذاکرات برجام را شکست

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی