شنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ 20 April 2024
چهارشنبه ۰۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۰
کد خبر: ۵۸۴۲۲

آخرین سفیر ایران در شوروی: ایران و برجام گرفتار یک بازی روسی شدند

آخرین سفیر ایران در شوروی: ایران و برجام گرفتار یک بازی روسی شدند
نعمت الله ایزدی آخرین سفیر ایران در شوروی درخصوص تاثیر ادعای فروش پهپاد به روسیه توسط ایران بر احیای برجام، می‌گوید که شاید خود روسیه هم بر این موضوع تاثیرگذار بود. روس‌ها هم با رو شدن این مسئله سعی کردند آن را به برجام گره بزنند و بخواهند تا روشن شدن این وضعیت آن را به تعویق بیاندازند.

نعمت‌الله ایزدی در گفت و گو با «انتخاب» درخصوص تاثیرات نزدیکی موضع ایران به روسیه در بحران اوکراین، بر احیای برجام، بیان کرد: «به نظر من موضوع برجام با اوکراین از گذشته متفاوت بوده است. چراکه الان نزدیک یک سال است که این اتفاقات در اوکراین رخ داده و مدتی‌ست که مذاکرات قطع شده است. با این حال باورم بر این است اکنون این دو اثر متفاوت روی هم گذاشته‌اند. بدین معنا که اتفاقاتی که در اوکراین افتاد و ادعاهایی که درخصوص ارسال پهپادها داشتند و اظهاراتی که در این رابطه ایران مطرح شد، از دو جهت روی برجام تاثیر گذاشت.»

سفیر پیشین ایران در مسکو درباره این تاثیرات، گفت: «از یک جهت غربی‌ها بودند که ترجیح دادند این مسئله روشن شود و تا آن زمان آن را به تعویق بیندازدند، هرچند که نسبت به احیای برجام هم بی‌تمایل نبودند.»

ایزدی در ادامه درخصوص دومین تاثیری که این ماجرا بر احیای برجام گذاشته است، عنوان کرد: «مورد دوم هم شاید خود روسیه تاثیرگذار بود. روس‌ها هم با رو شدن این مسئله سعی کردند آن را به برجام گره بزنند و بخواهند تا روشن شدن این وضعیت آن را به تعویق بیاندازند.»

وی خاظر نشان کرد: «به عقیده من این امر اساسا بازی روسی بود که ایران را گرفتار این مسئله کرد تا از این طریق بخواهند در قبال مسائل و اتفاقاتی که در اوکراین می‌افتد، هم از ایران و هم از غربی‌ها امتیازاتی بگیرند. بنابراین این یک مسئله پیچیده‌ای شد تا موضوع برجام بدون هیچ منطقی به اوکراین گره بخورد.»

این دیپلمات پیشین ضمن تاکید براینکه موضوع برجام و اوکراین کاملا به یکدیگر گره خورده است، بیان کرد: «البته مسائل داخلی ایران هم در کنار این مورد، در میان بود که موضوع برجام را به تعویق انداخت. هرچند الان اخبار جسته و گریخته‌ای مبنی بر اینکه طرفین به دنبال احیای مذاکرات هستند، به گوش می‌رسد. سفر آقای امیرعبداللهیان و اظهارات غربی‌ها هم شاید این مسئله را تا حدی به واقعیت نزدیک کرده است.»

 

ارسال نظر
نظرات بینندگان
کرامت سلیمی
-
چهارشنبه ۰۷ دی ۱۴۰۱
0
برجام از ابتدا بر اساس یک دروغ بزرگ استوار بود. و موضوعی واقعی نبود که بخواهد به سرانجام برسد.

ملتها یک ویژگی بسیار بد دارند که همیشه باعث بدبختی انهاست و ان هم اینکه در عین حال که می دانند سیاستمداران دروغگو و فریبکارند ، اما حرفهای انها را باور می کنند. و خیلی عجیب است که نه تنها دروغهای سیاستمداران را باور می کنند بلکه با حقیقت گویان و ارائه دهندگان راهکار نیز مقابله می کنند و همین ویژگی باعث شده تا همیشه بازیچه دست سیاستمداران شوند.

سیاستمداران حتی سعی می کنند اطلاعاتی به خورد ملتها دهند تا انها به افرادی احمق تبدیل شوند تا اگر یک زمان خواستند در مورد افکار و باورهایشان تغیر عقیده بدهند ، به خودشان اسیب برسانند.

افراد احمق وقتی تغیر عقیده می دهند فقط ترسناک و خطرناک می شوند.

بدون شک حقیقت در ذات دروغهاییست که در رسانه ها منتشر می شود.

اما چرا مردم نمی توانند حقیقت را پیدا کنند.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

قدرتمندان جهان برای گمراه نمودن ملتها و انحراف اذهان انها برای نرسیدن به حقایق ملتها را درگیر عشق و نفرت نسبت به موضوعات مختلف می کنند. زیرا عشق و نفرت هردو یک ویژگی مشترک دارند و انهم اینکه باعث می شوند ذهن افراد کور شود و افراد دیدگاه درستی نسبت به موضوعات و مسائل مختلفی که می بینند نداشته باشند و نتوانند حقیقت و واقعیت را از دروغها تشخیص دهند.
متاسفانه تعداد زیادی از رسانه ها برای انحراف اذهان از رسیدن به حقیقت موضوعات مبتذل و پیش پا افتاده و یا حتی موضوعات ظاهرا” علمی ، اگاهی دهنده ، هنری و… را منتشر می کنند.

تعداد زیاد سایتها و کانالهای سرگرم کننده اعم از جوک ، فیلم ، سرگرمی و … باعث پنهان شدن حقیقت در لابلای دروغها می شود..
انسانها با باورها و عادتهایشان و همچنین رؤیاهایشان زندگی می کنند و از حقیقت فرار می کنند و این باعث می شود که صاحبان قدرت و سرمایه ملتها را به هر شکلی که اراده کنند کنترل و مهندسی نمایند. و دروغها را در لباس حقیقت به انها باور دهند.

فرار از حقیقت انسانها باعث شده تا به جای ریشه یابی واقعی مشکلات و بحرانها ی جهانی مخصوصا” جنگها همواره به دنبال یک ناجی و قهرمان بگردند تا انها را نجات دهد. بیشتر انسانها در شرایط فعلی جهان همچون دختر بچه ای شده اند که در رؤیاهایش انتظار دارد فردی با اسب سفید بیاید، غول ستمگر را بکشد و با اوازدواج نماید و خوشبختش کند.

صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه در جهان برای حفظ موقعیتشان همواره به دنبال بحران سازی در جهان می باشند. بحرانهایی که کنترل و هدایت این بحرانها در اختیار خودشان است. گاهی جنگ جهانی ، گاهی جنگ منطقه ای و نیابتی ، گاهی رواج قحطی،بیماری, گرسنگی و بیکاری و گاهی رواج تروریسم ان هم تروریسم دولتی که خطرناکترین نوع تروریسم است و …
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

تجاوز سربازان اسراییلی به زنان در بیمارستان الشفا

مقام معظم رهبری سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کردند

بچه‌های ظریف کجا زندگی می‌کنند؟

همه چیز درباره خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال | پرسپولیس به تامین اجتماعی واگذار می‌شود؟

خاتمی: آگاهانه و صادقانه رأی ندادم تا به هیچکس دروغ نگفته باشم

پیشنهاد سردبیر

دیاکو حسینی در گفت‌وگو با فراز پاسخ موشکی و پهپادی به اسراییل را بررسی کرد

چرا ایران عملیات نظامی را از پیش اطلاع داد؟

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!