جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ 19 April 2024
پنجشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۵۸۹۲۸

رئیس سازمان بسیج اساتید: در تمامی دانشگاه‌ها حضور تشکیلاتی داریم

رئیس سازمان بسیج اساتید: در تمامی دانشگاه‌ها حضور تشکیلاتی داریم
محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور کمک به تمدن‌سازی اسلامی و تحقق دانشگاه اسلامی را برنامه بسیج اساتید دانست و گفت: کمک به کارآمدی نظام حکمرانی از مأموریت‌های مهم بسیج اساتید است.

به گزارش «فراز»، محمدرضا مردانی با بیان اینکه اساتید بسیجی ظرفیت ارزشمند و بسیار بزرگی از استادان ارزشی و انقلابی دانشگاه‌ها محسوب می‌شود، اظهار داشت: بسیج اساتید امروز در تمامی دانشگاه‌ها حضور تشکیلاتی دارد.

وی در گفتگو با تسنیم،  ۴ اولویت اساسی در شرایط کنونی بسیج اساتید را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: انسجام بخشی و اعتلای سازمانی یکی از اولویت‌های بسیج اساتید است و دانش‌افزایی و توانمندسازی بسیج اساتید در حوزه بصیرت، معرفت، معنویت و اخلاق مورد توجه قرار دارد و حوزه تخصصی آن‌ها هم یکی دیگر از اولویت‌ها است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، انسجام بخشی تشکیلاتی برای حضور و نقش آفرینی در عرصه‌های عمومی صیانت از دستاورد‌های انقلاب اسلامی را از دیگر اولویت‌ها دانست و تصریح کرد: نقش آفرینی تخصصی در راستای کمک به نظام حکمرانی کشور از دیگر برنامه‌های بسیج اساتید دانشگاه‌ها است.

مردانی کمک به اعتلای آموزش عالی کشور را یکی دیگر از رسالت‌های سازمان بسیج اساتید دانست و خاطرنشان کرد: یک بال اصلی و رکن مهم تمدن‌سازی آموزش عالی است که از طریق دستاورد‌های و پیشرفت‌های علمی و فناوری می‌توانیم به تمدن نوین اسلامی دست یابیم و جایگاه برتر در جهان پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه اساتید بسیجی عزم خود را جزم کرده‌اند که به دانشگاه‌های کشور کمک کنند، گفت: تلاش بسیج اساتید بسیجی کمک به دانشگاه‌ها برای دستیابی به مرجعیت علمی است و علاوه بر دستیابی به مرز‌های دانش در شکستن مرز‌های دانش گام برمی‌دارند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور کمک به تمدن‌سازی اسلامی و تحقق دانشگاه اسلامی را از دیگر رسالت بسیج اساتید دانست و اضافه کرد: کمک به کارآمدی نظام حکمرانی از دیگر مأموریت‌ها است، اکنون در برخی حوزه‌ها ضعف وجود دارد، هر چند پیشرفت‌های مهم و خوبی در کشور شده است.

مردانی با بیان اینکه در عرصه پیشرفت کشور حقایق روایت نشده است افزود: در این راستا دشمنان، با روایت غیرواقعی تلاش برای انحراف اذهان مردم به ویژه جوانان می‌کنند.

وی کمک نهاد علم برای رفع مشکلات جامعه را یکی از تأکیدات رئیس جمهور دانست و بیان کرد: بسیج اساتید امروز با انعقاد تفاهم نامه‌ای با مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان جایگاه‌های تاثیرگذار حوزه سیاست‌گذاری، وارد این عرصه شده که کمک به نظام حکمرانی کند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور یکی دیگر از اولویت‌ها در شرایط کنونی را جهاد تبیین دانست و خاطرنشان کرد: جهاد تبیین یکی از اولویت اساسی است و در سه ماه گذشته بیش از ۲ هزار جلسه تبیینی اساتید بسیجی در سراسر کشور تشکیل شده است.

مردانی اهداف تشکیل جلسات جهاد تبیین را برشمرد و گفت: بسیج اساتید با تشکیل ۲ هزار جلسه تبیینی تلاش می‌کنند تا حقایق انقلاب اسلامی روایت کنند و جوانان را با آن چه که پیشرفت‌های بسیار خوب کشور که جامعه را به جایگاه عالی از نظر علمی قرار داده آشنا کند.

وی افزود: در جهاد تبیین، بسیج اساتید جایگاه ایران از لحاظ علمی، فناوری، دفاعی، پزشکی، بیولوژیکی، فناوری و دیگر حوزه‌ها جوانان را آشنا می‌کنند و امیدبخشی در مقابل برنامه ناامیدی دشمنان ترویج می‌کنند.

 
 

 

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

تجاوز سربازان اسراییلی به زنان در بیمارستان الشفا

مقام معظم رهبری سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کردند

بچه‌های ظریف کجا زندگی می‌کنند؟

همه چیز درباره خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال | پرسپولیس به تامین اجتماعی واگذار می‌شود؟

خاتمی: آگاهانه و صادقانه رأی ندادم تا به هیچکس دروغ نگفته باشم

ظریف اسفند ۱۴۰۲؛ به زودی در فراز ببینید!

پیشنهاد سردبیر

دیاکو حسینی در گفت‌وگو با فراز پاسخ موشکی و پهپادی به اسراییل را بررسی کرد

چرا ایران عملیات نظامی را از پیش اطلاع داد؟

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!