چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ 17 April 2024
جمعه ۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶
کد خبر: ۵۸۹۵۷

انسیه خزعلی از طرح دولت برای اختصاص یارانه به چادر خبر داد

انسیه خزعلی از طرح دولت برای اختصاص یارانه به چادر خبر داد
انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: موضوع لباس و پوشش مناسب طبق گفته بانوی عضو کابینه آیت‌الله رئیسی، هم در شوراهای فرهنگی و هم در دولت مورد توجه بوده و طرحی در دست است که چادر به‌عنوان کالای فرهنگی شناخته شده و به آن یارانه تعلق گیرد تا پوشش مناسب با قیمت مناسب در اختیار افراد قرار داده شود.

به گزارش ایرنا به نقل از ایرنا، «روزتون مبارک»؛ جمله‌ای که پاسخ‌های «انسیه خزعلی» معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در آستانه ولادت حضرت زهرا (س) به تماس‌های بانوان با آن شروع شد؛ نشستی که ۲۰ دی‌ ماه در مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد و موضوعات مطرح شده در آن نشان داد زنان و مادران ایرانی با وجود تمام دغدغه‌ها و چالش‌ها، به تعبیر حجت‌الاسلام «احمد صالحی» در پی تعالی و پیشرفت، تربیت صحیح فرزندان و استحکام بنیان خانواده هستند.

 

دغدغه‌های زنانه و مادرانه

 

موضوعات عام‌الابتلاء یا همان دغدغه‌های عمومی و جمعی زنان ایران، بیشترین موضوع تماس‌های مردمی از سراسر ایران با معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده بود. بانوی اول از پایتخت تماس گرفت و از دغدغه‌هایش برای کاهش ساعات کاری بانوان متأهل و مادر و دورکاری آن‌ها سخن گفت و به کارزاری با ۲۷ هزار امضا اشاره کرد که در پی کاهش ساعات کاری بانوان است. گلایه داشت که بسیاری از زنان زودتر از ساعت ۱۸ به خانه نمی‌رسند و برای خانواده انرژی لازم را ندارند. خزعلی هم از او خواست که طرح و پیشنهادات تفصیلی خود را مستقیم به دفترش ارسال کند تا با بررسی‌ دقیق آن‌ها، راهکارهای پیشنهادی او برای حل این مشکل در هیأت دولت هم مطرح شود.

«سبک زندگی ایرانی - اسلامی»، موضوع تماس بانویی از فلاورجان اصفهان بود که نسبت به برخی کم‌توجهی‌ها به این مفهوم گلایه داشت و شماره فکس دفتر معاون رئیس‌جمهور را گرفت تا طرح و پیشنهاد خود در این زمینه را برایش ارسال کند.

بازنشستگی پیش از موعد بانوان موضوع تماس‌گیرنده بعدی بود که از بیرجند با دفتر رئیس مرکز ارتباطات مردمی دولت تماس گرفت و گفت که سخنان خزعلی در سفر استانی به این شهر برای طرح خواسته و دغدغه‌اش او را سر ذوق آورده تا درباره موضوع بازنشستگی پیش از موعد درخواست دهد؛ او صاحب دو فرزند ۲۰ و ۱۸ ساله بود که می‌گفت با توجه به طرح‌ها و تلاش‌های ضد فرهنگی دشمنان نگران تربیت درست آنهاست.

بانوی دیگری از شهرکرد تماس گرفته بود و نگران حجاب و لباس‌هایی بود که در دسترس جوانان قرار می‌گیرد و تأکید می‌کرد «لباس‌های مناسب قیمت بالا دارد و این امکان خرید را برای بسیاری سخت کرده است».

بانویی جهرمی که خود را متخصص کودکان معرفی کرد، به تشریح مشکلاتی پرداخت که در اجرای طرح خدمت بانوان متخصص در مناطق محروم برایش به وجود آمده و با ارائه پیشنهاداتش برای حل این معضلات، گلایه‌هایش از برخورد سلیقه‌ای در این حوزه را با معاون رئیس‌جمهور در میان گذاشت و گفت که شاید بتوان با ایجاد مزیت‌های مالی برای مردان متخصص به‌منظور جایگزین شدن در مناطق مذکور، به این موضوع سروسامان داد؛ موضوعی که به مانعی پیشِ روی مادر شدنش تبدیل شده بود.

بانویی در پروسه درمان ناباروری بود و از عهده تأمین هزینه‌های آن برنمی‌آمد؛ مادری نگران فضای ورزشی مورد نیاز بانوان شهر و دخترانش بود و زن دیگری که بازار مناسب لباس بچه داشت اما سرمایه لازم را نداشت و در پی وامی برای ایجاد این سرمایه بود، از دیگر تماس‌گیرندگان با معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده بودند که هر یک به‌گونه‌ای برای حل مشکل‌شان قول پیگیری و مساعدت گرفتند.

 

منبع خبر : ایرنا
منبع: ایرنا
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

تجاوز سربازان اسراییلی به زنان در بیمارستان الشفا

مقام معظم رهبری سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کردند

بچه‌های ظریف کجا زندگی می‌کنند؟

همه چیز درباره خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال | پرسپولیس به تامین اجتماعی واگذار می‌شود؟

خاتمی: آگاهانه و صادقانه رأی ندادم تا به هیچکس دروغ نگفته باشم

ظریف اسفند ۱۴۰۲؛ به زودی در فراز ببینید!

نقش اصلی روسیه در راه‌اندازی کانال زنگزور؛ ایران دور می‌خورد؟

پیشنهاد سردبیر

دیاکو حسینی در گفت‌وگو با فراز پاسخ موشکی و پهپادی به اسراییل را بررسی کرد

چرا ایران عملیات نظامی را از پیش اطلاع داد؟

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!