جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ 19 April 2024
يکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۲
کد خبر: ۵۹۰۳۴

نماینده مجلس: طبق قانون، قیمت کالا‌های اساسی باید به نرخ شهریور ۱۴۰۰ باشد

نماینده مجلس: طبق قانون، قیمت کالا‌های اساسی باید به نرخ شهریور ۱۴۰۰ باشد
سید غنی نظری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شرط مجلس برای حذف ارز ترجیحی این بود که قیمت کالاهای اساسی به نرخ شهریور ۱۴۰۰ باشد و کالابرگ الکترونیکی به مردم داده شود که دولت باید آن را اجرا کند.

به گزارش «فراز»، سید غنی نظری با تأکید بر ضرورت ارائه کالابرگ الکترونیکی به مردم، اظهار داشت: مجلس زمانی که دولت بحث حذف ارز ترجیحی را مطرح کرد، برای دولت شرط گذاشت که این اقدام باید در صورتی انجام شود که به مردم برای تأمین کالاهای اساسی، کالابرگ الکترونیکی داده شود و قیمت کالاهای اساسی هم به نرخ شهریور ۱۴۰۰ باشد.

وی در گفت وگو با مهر تاکید کرد: ارائه کالابرگ الکترونیکی به مردم برای تأمین کالاهای اساسی تکلیف قانونی است و دولت و به طور ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید این قانون را به طور کامل و دقیق اجرا کنند.

نظری بیان کرد: ارائه کالابرگ الکترونیکی به مردم اختیاری نیست. ما در قانون اختیار نداریم و قانون الزام آور است و باید به طور دقیق اجرایی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از دولتمردان می‌گویند ارائه کالابرگ یا یارانه نقدی به مردم اختیاری است که ما چنین چیزی را قبول نداریم، چرا که قانون تأکید کرده است پس از حذف ارز ترجیحی باید به مردم کالابرگ الکترونیکی داده شود و قیمت کالاهای اساسی هم به نرخ شهریور ۱۴۰۰ باشد.

نظری ادامه داد: ارائه کالابرگ الکترونیکی باعث دسترسی طبقات پایین جامعه به مواد غذایی با قیمت پایین می‌شود و از سوی دیگر منجر به کاهش تورم هم خواهد شد و به همین دلیل اجرای این قانون اهمیت زیادی دارد.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی درباره اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیکی، گفت: مشکلی برای اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیکی در کشور وجود ندارد، اما بعد از آنکه مراحل آزمایشی آن طی شد، باید اعطای کالابرگ الکترونیکی در کل کشور تعمیم داده شود و این قانون به طور کامل و دقیق اجرا شود.

وی با تاکید بر اینکه کالاهای اساسی نباید افزایش قیمت داشته باشند، تصریح کرد: اگر قرار است قیمت برخی از کالاهای اساسی افزایش یابد، باید دولت این کالاها را با قیمت شهریور ۱۴۰۰ برای مردم تأمین کند، یعنی یارانه را به کالاهای اساسی دهد.

 

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

تجاوز سربازان اسراییلی به زنان در بیمارستان الشفا

مقام معظم رهبری سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کردند

بچه‌های ظریف کجا زندگی می‌کنند؟

همه چیز درباره خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال | پرسپولیس به تامین اجتماعی واگذار می‌شود؟

خاتمی: آگاهانه و صادقانه رأی ندادم تا به هیچکس دروغ نگفته باشم

ظریف اسفند ۱۴۰۲؛ به زودی در فراز ببینید!

پیشنهاد سردبیر

دیاکو حسینی در گفت‌وگو با فراز پاسخ موشکی و پهپادی به اسراییل را بررسی کرد

چرا ایران عملیات نظامی را از پیش اطلاع داد؟

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!