جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ 19 April 2024
پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸
کد خبر: ۵۹۹۲۲

روزنامه جوان: آرمیتا عباسی، زندان بود یا در سالن آرایشگاه و مدلینگ؟

روزنامه جوان: آرمیتا عباسی، زندان بود یا در سالن آرایشگاه و مدلینگ؟
روزنامه جوان نوشت: تصاویری که با خبر آزادی آرمیتا عباسی منتشر شد، او را در اوج شادابی نشان می‌داد. در انگشتانش که علامت پیروزی را نشان می‌داد، بیش از هر چیزی، ناخن‌های سوهان کشیده و بلندش جلب توجه می‌کرد.

تصاویری که با خبر آزادی آرمیتا عباسی منتشر شد، او را در اوج شادابی نشان می‌داد. در انگشتانش که علامت پیروزی را نشان می‌داد، بیش از هر چیزی، ناخن‌های سوهان کشیده و بلندش جلب توجه می‌کرد و موهایش که در گزارش‌های تحقیقی رسانه‌های امریکایی و انگلیسی به زور تراشیده شده، عنوان شده بود، کاملاً بلند و رنگ شده بود!

اوایل آبان ماه و یکی دو هفته پس از بازداشت آرمیتا عباسی، خبرگزاری سی‌ان‌ان مدعی تجاوز به آرمیتا عباسی در زندان شد. سی‌ان‌ان گرچه گزارش خود را یک گزارش تحقیقی نامیده بود، اما در متن گزارش جز چند شاهد عینی ناشناس و بی هویت، مستندی ذکر نشده بود. گزارش را هم قصه‌وار آغاز می‌کند و گویی سناریویی می‌نویسد و نه اینکه باید گزارشی مستند ارائه دهد.

این شبکه خبری امریکایی در روایت خود از ادعایی که در مورد آرمیتا عباسی مطرح کرده، مدام از واژه‌هایی مانند ظاهراً و احتمالاً استفاده می‌کند و در بخشی هم به ویدئو‌هایی ادعایی اشاره می‌کند که «ظاهرا» آزار جنسی «زنان معترض» در خیابان‌ها نشان دهد! در حالی که این ویدئو‌ها خود غیرمستند بوده و ساخته پرداخته دروغ‌های سایر همکاران سی‌ان‌ان در دیگر رسانه‌های غربی است.

سی‌ان‌ان حتی مدعی می‌شود آرمیتا عباسی در حالی به بیمارستان آورده شده که دچار خونریزی ناشی از تجاوز بوده است! در واقعیت، اما او طبق گزارش پزشک بیمارستان دچار اسهال خونی و مشکل روده بوده است. اما ادعای سی‌ان‌ان از سوی برخی فعالان مجازی ضدانقلاب هم رد شد. آن‌ها تأکید داشتند که گزارش سی ان ان را باور نمی‌کنند، چون سال ۸۸ هم افرادی را آوردند و با آن‌ها مصاحبه کردند که مورد تجاوز قرار گرفته‌اند، اما بعداً معلوم شد کل ماجرا فیلمی دروغین بوده است. یک کاربر با انتشار فیلم علی جوانمردی نوشت: «سال ۸۸ یه سری ادعا در تجاوز منتشر کردن و جو سنگینی در رسانه به‌وجود آوردن، کروبی هم با این ادعا‌ها همراهی کرد و چند نفر رو هم به عنوان افرادی که بهشون تجاوز شده معرفی کردن، اما بعد‌ها گندش در اومد. اینجا علی جوانمردی خبرنگار صدای امریکا در مورد پشت پرده این دروغ اعتراف می‌کند.»

کاربر دیگری روی این توئیت نوشت: «همان موقع بخش زیادی از شایعات درباره تجاوز به زندانیان سیاسی را به بازداشتگاه کهریزک و جنایتی که نیروی انتظامی در آنجا کرد حواله می‌کردند. به عنوان یکی از کسانی که آن تجربه دهشتناک را از سر گذرانده شهادت می‌دهم که خبر تجاوز به بازداشتی‌های ۱۸ تیر ۸۸ در کهریزک دروغ بود.»

حالا آرمیتا عباسی آزاد و تصاویر آزادی او مجدداً باعث واکنش کاربران شذه است. یک کاربر روی تصویر این فرد پس از آزادی از زندان، نوشته است: «احتمالاً پاچه‌مو پاره کنین، ولی این آدم اونی که ازش ساختن نیست! این موها، این ناخن‌ها، این قیافه شاداب مال کسی نیست که با خونریزی داخلی به بیمارستان رفته و دوباره دزدیده شده!»

سی‌ان‌ان مدعی شده بود مو‌های آرمیتا در زندان تراشیده شده و حالا طبیعی است کاربران از دیدن مو‌های رنگ شده او تعجب کنند! یک کاربر دیگر نوشته: «این خانم آرمیتا عباسی هست. همونی که ضدانقلاب مدعی هست که جمهوری اسلامی ناخن‌هاش رو کشیده، موهاشو تراشیده، در اعتصاب غذا بوده و بهش تجاوز شده؛ چرا پس اینقدر خوشحاله و ناخن‌هاش بلنده؟» کاربر دیگری هم نوشته: «اینو می‌گفتن در حال مرگه؟ زندان‌های ایران علاوه بر غذای خوب، ناخن‌کار هم داره انگار».

دو ماه پیش مادر آرمیتا استوری زده بود که دخترم در بهمن، ماه تولدش دادگاهی می‌شود. حالا، اما با رأفت مقتدرانه نظام او نه تنها دادگاهی نشد، بلکه از زندان آزاد شد.

 
 

 

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

تجاوز سربازان اسراییلی به زنان در بیمارستان الشفا

مقام معظم رهبری سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کردند

بچه‌های ظریف کجا زندگی می‌کنند؟

همه چیز درباره خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال | پرسپولیس به تامین اجتماعی واگذار می‌شود؟

خاتمی: آگاهانه و صادقانه رأی ندادم تا به هیچکس دروغ نگفته باشم

ظریف اسفند ۱۴۰۲؛ به زودی در فراز ببینید!

پیشنهاد سردبیر

دیاکو حسینی در گفت‌وگو با فراز پاسخ موشکی و پهپادی به اسراییل را بررسی کرد

چرا ایران عملیات نظامی را از پیش اطلاع داد؟

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!