سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ 23 April 2024
يکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵
کد خبر: ۶۰۱۹۶

وزیر کار: برای رفع مشکل بیکاری و اشتغال باید قرارگاه تشکیل شود

وزیر کار: برای رفع مشکل بیکاری و اشتغال باید قرارگاه تشکیل شود
سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال به رفع مطلق و نسبی فقر از جامعه کمک می‌کند و به علاوه موجب افزایش بهره‌وری نیز خواهد شد،گفت: دولت سیزدهم نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته تا دیگر فقر مطلق در جامعه نباشد و فقر نسبی نیز به کمترین حد برسد.

سیدصولت مرتضوی در «همایش ملی راهبران اشتغال» گفت: کمیته امداد تمام تلاش خود را بر پیگیری منویات رهبر انقلاب متمرکز کرده است.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکل بیکاری و اشتغال باید قرارگاه تشکیل شود، افزود: بررسی فعالیت‌های کمیته امداد حاکی از آن است که این قرارگاه امروز به عالی‌ترین شکل در این نهاد ایجاد شده است.

مرتضوی با تمجید از راهبران اشتغال کمیته امداد، بیان کرد: بدون شک کسانی که وظیفه راهبری اشتغال در کمیته امداد دارند را می‌توان فرماندهان قرارگاه اشتغال دانست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: قطعا باید تمام امکانات را برای توسعه کارآفرینی در کشور بسیج کنیم، زیرا این اقدام بستری را برای رونق اقتصادی و ایجاد آرامش اجتماعی فراهم می‌کند.

مرتضوی، توانمندسازی نیروی کار را زیربنای ارتقای بهره‌وری دانست و تاکید کرد: باید فرآیندهای منجر به تولید را کوتاه کنیم و در عین حال تلاش کنیم با کمترین هزینه به بالاترین درآمد در حوزه اقتصاد برسیم.

وی با تاکید بر اهمیت کارآموزی و مهارت‌افزایی گفت: لازم است در حوزه کارآفرینی از فضای سنتی خارج و در جهان دانش‌بنیان کارها را پیش ببریم.

مرتضوی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: قطعا بخشی از کارها از دریچه کلاس‌های آموزشی پیش می‌رود، اما واقعیت امر این است که بستر اینترنت و فضای مجازی را نباید نادیده بگیریم و بر اساس علم روز پیش برویم.

وی گفت: اشتغال سرگرمی نیست، بلکه پایه مهمی در امر تولید است. تولید موثر نیز یکی از پایه‌های اساسی در بحث رشد اقتصادی است که از طریق آن می‌توان تمام وابستگی کشور به بیرون مرزها را برطرف کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر ایجاد یک میلیون شغل در سال جاری، عنوان کرد: دولت سیزدهم طبق وعده خود یک میلیون شغل را پیش از پایان سال ایجاد کرد.

مرتضوی بیان کرد: لازم است یک تجدید نظر جدی در فرآیندهای ایجاد اشتغال انجام شود تا ضمن کوتاه شدن زمان برای اخذ مجوزها، به توسعه پایدار مشاغل نیز کمک شود.

وی تمرکز بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و توجه به مناطق کمتر توسعه‌یافته را از اولویت‌های دولت سیزدهم برشمرد و افزود: برخی از پروژه‌ها نیمه‌تمام و بر زمین مانده این ظرفیت را دارد تا ضمن تکمیل آنها، چرخه تولید و اشتغال را تقویت کرد.‌

مرتضوی ضمن اشاره به حمایت‌های دولت از طریق اعطای یارانه تولید و خرید تضمینی، اظهار کرد: توجه به مقوله کارآفرینی نیز از جمله مواردی است که در ذیل سیاست‌های حمایتی دولت قرار دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارائه آماری در حوزه اشتغال، اضافه کرد: پایش‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که در بخش صنعت، بازرگانی و همچنین خدمات، افزایش اشتغال رخ داده است اما متاسفانه شاهد افت اشتغال در حوزه کشاورزی بوده‌ایم.

وی گفت: موضوع زیست بوم‌های گردشگری در مناطق روستایی از جمله مواردی است که می‌تواند با جذب توریست، تصویر غلط ارائه شده از ایران در رسانه‌های خارجی را تغییر دهد تا پروژه «ایران هراسی» را خنثی کنیم.

مرتضوی خاطرنشان کرد: اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال به رفع مطلق و نسبی فقر از جامعه کمک می‌کند و به علاوه موجب افزایش بهره‌وری نیز خواهد شد. دولت سیزدهم نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته تا دیگر فقر مطلق در جامعه نباشد و فقر نسبی نیز به کمترین حد برسد.

 
 

 

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

تجاوز سربازان اسراییلی به زنان در بیمارستان الشفا

مقام معظم رهبری سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کردند

بچه‌های ظریف کجا زندگی می‌کنند؟

پیشنهاد سردبیر

بررسی تامین حقابه هیرمند در گفتگوی فراز با مسعود امیرزاده

طالبان این بار آب را به شوره‌زار نمی‌فرستد؟!

دیاکو حسینی در گفت‌وگو با فراز پاسخ موشکی و پهپادی به اسراییل را بررسی کرد

چرا ایران عملیات نظامی را از پیش اطلاع داد؟

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!