دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ 24 June 2024
چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶
کد خبر: ۶۰۲۸۸

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا: پهپادهای ایرانی را هدف قرار می‌دهیم

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا: پهپادهای ایرانی را هدف قرار می‌دهیم
معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در آستانه نخستین سالگرد حمله نظامی روسیه به اوکراین با تکرار برخی ادعاهای تکذیب‌شده، گفت که خطوط پشتیبانی روسیه و از جمله پهپادهای ساخت ایران را هدف قرار خواهیم داد.

والی آدیمو، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در آستانه نخستین سالگرد حمله نظامی روسیه به اوکراین با تکرار برخی ادعاهای تکذیب‌شده، گفت که خطوط پشتیبانی روسیه و از جمله پهپادهای ساخت ایران را هدف قرار خواهیم داد.

به گزارش فراز، وی به چین نیز نسبت به هرگونه تلاش برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه روسیه، هشدار داد و افزود که اگر چنین اتفاقی رخ دهد، اقدام‌های عملی را اتخاذ خواهیم کرد.

آدیمو پیش از این نیز با تکرار برخی یاوه‌سرایی‌ها اعلام کرده بود که روسیه با روی آوردن به «کشورهای یاغی» مانند ایران و کره‌شمالی در صدد دور زدن تحریم‌ها و دریافت کمک‌های نظامی از طرف‌های ثالث است.

وی در ادامه این ادعاها گفت که ایالات متحده تصمیم دارد بر کشورهایی که به روسیه در نقض تحریم‌های غرب کمک کرده و به مسکو راهکارهایی برای فرار از این محدودیت‌ها ارائه می‌دهند، متمرکز شود. 

آدیمو افزود که تمرکز واشنگتن بر مقابله با نقض تحریم‌های اعمال‌شده بر روسیه از جمله توسط طرف‌هایی است که عامدانه یا غیرعامدانه به روسیه برای تأمین منابع مورد نیاز برای جنگ نظامی در اوکراین کمک می‌کنند. 

 

 
 
 

 

منبع خبر : ایلنا
منبع: ایلنا
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی