يکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ 26 May 2024
جمعه ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴
کد خبر: ۶۰۳۵۰

عرضه ملک ۱۵۳۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران در بورس

عرضه ملک ۱۵۳۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران در بورس
مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران گفت: هرملک متعلق به شهرداری تهران بسته به ظرفیتی که دارد یا وارد بورس کالا شده و یا برای تهاتر با طلب کاران هزینه می شود.

مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران گفت: هرملک متعلق به شهرداری تهران بسته به ظرفیتی که دارد یا وارد بورس کالا شده و یا برای تهاتر با طلب کاران هزینه می شود.

ابوذر مختاری در مورد شناسایی املاک شهرداری تهران در مناطق پایتخت با بیان اینکه کمیته شناسایی املاک در مناطق فعال است، گفت: درصد املاک شهرداری که شهرداری از آن خبر ندارد بسیار کم است. به هر حال شهر تهران بزرگ و شهرداری نیز قدمت زیادی دارد و ممکن است اساسا اطلاعی نداشته باشیم که این پلاک برای شهرداری است که البته باید تاکید کنم که این املاک، جزو املاک مولد شهرداری تهران نیست و این پلاک های غیرمولد هستند که ممکن است متعلق به شهرداری تهران باشد اما اسناد آن را در اختیار نداشته باشیم.

شهرداری تهران خام فروشی ندارد

مختاری در مورد مولدسازی املاک در شهرداری تهران با بیان اینکه هیچ پلاکی را تا وقتی بارگذاری کامل نشود، نمی فروشیم، افزود: ما خام فروشی نداریم و نگاهمان در مدیریت شهری جدید این است که اگر قرار است ملکی به کمیسیون ماده ۵ یا ... برود، پیش از فروش و یا واگذاری این فرآیند را در راستای افزایش ارزش افزوده انجام دهیم و بعد از آن ملک ارزیابی می شود تا با شرایط جدید بارگذاری شده برای لیست فروش آماده و برای مشارکت از آن استفاده شود.

تاکید بر مولد سازی املاک شهرداری تهران 

وی با بیان اینکه ما این پیشنهاد را به بسیاری از دستگاه ها دادیم که املاکشان را خام نفروشند بلکه شهرداری شرایطی را برای ملک شان فراهم می کند تا بعد از رعایت ضوابط شهرسازی، ملک مولد شود و بعد بفروشند، گفت: چراکه املاک این دستگاه ها بیت المال است، نه اینکه خام ملک را بفروشند و بعد مالک جدید مراحل شهرسازی را برای مولدسازی برود و ارزش افزوده ملک افزایش یابد.

آخرین وضعیت املاک فروخته شده شهرداری تهران در بورس 

مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران  در مورد مشکلات پیش آمده برای املاک فروخته شده شهرداری در بورس کالا و شکایت خریداران نیز توضیح داد: هیچ شکایتی نداریم و املاک را به فروش رساندیم و صورت جلسه تحویل را به آنها ارائه کردیم و در حال حاضر در فرآیند فرم دو امضایی است که بعد از آن به دفترخانه معرفی خواهند شد و سند املاک به مالکان جدید منتقل می شود نه خسارتی از ما گرفتند و نه شهرداری خسارتی پرداخت کرد و بر اساس توافق املاک را تحویل داده و سند را منتقل می کنیم.

املاک شهرداری تهران یا وارد بورس کالا و یا تهاتر می‌شوند 

وی در پاسخ به این سوال که چند ملک دیگر شهرداری تهران در بورس عرضه می شود؟  افزود: هرملکی بسته به ظرفیتی که دارد یا وارد بورس کالا شده و یا برای تهاتر با طلب کاران هزینه می شود، چراکه به تازگی شهرداری تهران اجازه فروش یک ملک به ارزش ۱۵۳۰ میلیارد تومان از شورا را گرفته و قطعا این نوع ملک ها را نمی‌توان در بورس عرضه کرد؛ بلکه باید وارد فاز تهاتر با طلبکاران شهرداری تهران شود.

منبع خبر : فارس
منبع: فارس
برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی