يکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ 26 May 2024
چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۲
کد خبر: ۶۰۵۱۷
روایت شاهد عینی از محل جرم؛

مسمومیت‌های زنجیره‌ای؛ در دبستان نارمک چه خبر بود؟

مسمومیت‌های زنجیره‌ای؛ در دبستان نارمک چه خبر بود؟
صبح روز دهم اسفندماه، تعداد زیادی از دانش‌آموزان دبستان «شهید یارجانی»‌ پس از استشمام بوی گاز به بیمارستان منتقل شدند. این حادثه، در ادامه مسمومیت‌های زنجیره‌ای مدارس دخترانه کشور رخ داده است.
نویسنده :
سینا جهانی

اخباری در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که از مسمومیت هم‌زمان دو مدرسه «زرازوند» و «سروش» در مناطق ۱۱ و ۸ تهران حکایت می‌کند. در حالی در ۳ ماه گذشته این اتفاق در بیش از ۵۰ مدرسه دخترانه در قم، بروجرد، ساری و تهران رخ داده که هیچ روایت رسمی، حتی از جنس ماده مسمومیت‌زا ارائه نشده‌است.

 

مسمومیت دانش‌آموزان دبستان یارجانی نارمک تهران، درحالی اتفاق افتاده که ساعاتی پیش خبرگزاری فارس به نقل از منابع خود، از بازداشت عوامل انتشار گاز سمی در تهران خبر داده بود. تصاویر اولیه‌ای که از مسمومیت دانش‌آموزان مدرسه یارجانی نارمک منتشر شده، از وخامت حال‌شان حکایت می‌کند. یکی از شاهدان به خبرنگار فراز گفته که دانش‌آموزان، دیروز نیز بویی در مدرسه استنشاق کرده بودند اما شدت بو صبح امروز بیشتر بود. این نکته‌ای بود که برخی دانش‌آموزان مصدوم در تهرانسر هم می‌گفتند.

 

این شاهد عینی که از صبح امروز در محل حادثه در نارمک تهران حاضر بود، در توضیح جزییات حادثه به فراز گفت: «از صبح، اطراف مدرسه شلوغ بود. دیروز بعد از تعطیل مدرسه، چندتا از بچه‌ها حالت مریضی داشتند. دیروز بوی مشکوکی احساس کرده و به پلیس گزارش می‌دهند. به همین خاطر، ماموران نیروی انتظامی از دیشب در محل مستقر بودند. از ساعت ۹:۳۰ صبح امروز اما شدت بو زیاد شده و بچه‌ها یکی‌یکی حالشان بد شده بود. گویا چندتا از بچه‌هایی که در حیاط بودند، از شدت مسمومیت خون بالا آوردند».

 

او می‌گوید دو معلم و مدیر مدرسه که باردار است نیز مسموم شده‌اند. همچنین مادران چند دانش‌آموز به او گفته‌اند که حال دخترشان در لحظه انتقال به بیمارستان خیلی بد بود.

 

مسوول اورژانس بیمارستان «تهرانپارس» به خبرنگار فراز می‌گوید همه دانش‌آموزان مرخص شدند. مشکل تنفسی داشتند و حالشان در لحظه ترخیص، خوب بود.

 

روایت شاهد عینی اما، کمی با گفته‌های مسوول بیمارستان تهران‌پارس متفاوت است. او به فراز می‌گوید: «دانش‌آموزان را با حال بد به بیمارستان منتقل کردند. در آن‌جا به خانواده‌ها گفته‌اند شما بروید و اگر چیزی شد ما به شما اطلاع می‌دهیم. اجازه ندادند در بیمارستان بمانند».

 

او در توصیف اتمسفر اطراف مدرسه چنین گفت: «جلوی مدرسه حدود ۴۰-۵۰ نفر از خانواده‌ها ایستاده بودند. نیروی انتظامی هم حضور داشت. درگیری نشد اما یک موتوری آمد که از تجمع عکس بگیرد که مادر یکی از بچه‌ها زد زیر گوشش. نیروهای پلیس گوشی‌اش را گرفتند و خودش را به حالت بازداشت تا مدرسه بردند. قبل از ورودی مدرسه اما فرار کرد.»

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی