يکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ 26 May 2024
چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴
کد خبر: ۶۰۶۸۳

اسرائیل: حمله سایبری به موسسه فناوری تکنیون در حیفا، کار یک گروه منتسب به ایران است

اسرائیل: حمله سایبری به موسسه فناوری تکنیون در حیفا، کار یک گروه منتسب به ایران است
اداره سایبری اسرائیل در بیانیه‌ای مدعی شد که حمله سایبری به موسسه فناوری «تکنیون» در شهر بندری «حیفا» توسط یک گروه هکری موسوم به «MuddyWater » که برای ایران کار می‌کند، انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» اداره سایبری رژیم اسرائیل در بیانیه‌ای مدعی شد که این حمله سایبری به موسسه فناوری «تکنیون» در شهر بندری «حیفا» توسط یک گروه هکری موسوم به «MuddyWater » که برای ایران کار می‌کند، انجام شده است.

این گروه هکری مدعی شده که چند حمله سایبری را در سراسر جهان انجام داده است. ایالات متحده و انگلیس سال گذشته همین گروه را مسئول یک سری حملات در آسیا، آفریقا و آمریکای شمالی دانستند. ماه گذشته نیز این موسسه متحمل یک حمله سایبری شد که به واسطه آن مجبور شد رایانه‌های خود را خاموش کند.

اخیرا نیز دانشگاه صهیونیستی «تخنیون»، اعلام کرد که مؤسسه علمی-کاربردی این دانشگاه هدف حمله سایبری قرار گرفته است.

سخنگوی دانشگاه تخنیون گفت که یک گروه هکری موسوم به «Darkbit» مدعی شد که پشت این حمله قرار داشته است. او اشاره کرد که سامانه‌‌های رایانه‌ای به منظور بررسی حمله به صورت پیشگیرانه قطع شده‌اند و مقامات دانشگاه نگران درز اطلاعاتی از این دانشگاه در مورد همکاری با صنایع دفاعی رژیم صهیونیستی بودند.

کارشناسان برآورد کردند که هکرها توانسته‌ باشند به اطلاعات زیادی از سرورهای دانشگاه تخنیون دست پیدا کرده باشند.

اخیرا یک مقام ارشد رژیم موقت صهیونیستی گفت که سال گذشته میلادی ۱۰۰۰ حمله سایبری علیه منافع این رژیم انجام شد.

«گابی پارتونی»، دبیر کل سازمان سایبری رژیم صهیونیستی در همایشی با موضوع فناوری‌های سایبری گفت که فعالیت‌های سایبری اکنون به یکی از اجرای محوری محافظت از این رژیم در برابر «تهدیدهای بیرونی» به ویژه از جانب ایران تبدیل شده است.

پارتونی در این همایش گفت که (رژیم) اسرائیل همانند سایر نقاط دنیا در معرض حملات سایبری قرار دارند. او گفت: «ما همچنین مجبور به مقابله با ایران هستیم که حملات سازمان‌یافته، هماهنگ و ستیزه‌جویانه‌ای روانه فضای سایبری اسرائیل می‌کنند»

 

منبع خبر : فارس
منبع: فارس
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی