دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ 22 July 2024
يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۰
کد خبر: ۶۲۲۸۸

شکایت قالیباف از جهانگیری به خاطر مناظره‌های انتخابات ۹۶

شکایت قالیباف از جهانگیری به خاطر مناظره‌های انتخابات ۹۶
محمد باقر قالیباف، رییس مجلس از اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی به دادگاه شکایت کرده است. شنیده‌های خبرنگار «فراز» حاکی از آن است که دستگاه قضایی همین هفته به این شکایت رسیدگی خواهد کرد.

به گزارش «فراز» شکایت محمدباقر قالیباف اواخر اسفند ماه سال گذشته ثبت شده و در نوبت رسیدگی قرار گرفته است. خبرنگار «فراز» مطلع شده شکایت قالیباف از جهانگیری مربوط به مناظره‌های دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۶ است.

 

در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که در اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ برگزار شد، ۶ نامزد از جمله محمد باقر قالیباف و اسحاق جهانگیری حضور داشتند اما رقابت اصلی میان ابراهیم رییسی و حسن روحانی بود. 

 

اسحاق جهانگیری دلیل حضورش در آن دوره از رقابت‌ها را «سخنگویی و دفاع از جریان اصلاحات» بیان کرده بود و در مناظره‌های انتخاباتی به دفاع از عملکرد دولت یازدهم پرداخت. محمد باقر قالیباف نیز به عنوان یکی از دو نامزد اصلی جریان اصول‌گرا، مجموعه دولت روحانی را هدف حملات تند خود قرار داد. این حملات و پاسخ‌های جهانگیری منجر به درگرفتن مجادله تند میان قالیباف و جهانگیری شد. 

 

جهانگیری و قالیباف هر دو در پایان مناظره‌ها به نفع نامزد اصلی جناح خود کناره‌گیری کردند. قالیباف در کنار و به عنوان حامی رییسی ظاهر شد و جهانگیری هم رای خود را به سبد آرا حسن روحانی ریخت.

 

اقدام محمد باقر قالیباف در بازگشایی یک پرونده و موضوع کهنه، از سوی ناظران به عنوان تلاشی برای جلب توجه افکار عمومی در آستانه انتخابات مجلس ارزیابی می شود که قرار است زمستان سالجاری برگزار شود.

 

شکایت رییس قوه مقننه از معاون اول رییس جمهوری پیشین، آن هم به خاطر مسایل پیش‌ آمده در مناظره‌های انتخاباتی، در تاریخ جمهوری اسلامی بی‌سابقه است و باید منتظر ماند تا روشن شود «اتاق فکر» قالیباف چه برنامه‌ای برای بهره‌برداری از این موضوع دارد.
 

 

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

بابک زنجانی؛ از بسیجی اقتصادی تا همیار طلبکار!

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ تنها کسی که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟| چه کسانی کشته و چه کسانی جان سالم به‌در بردند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

پیشنهاد سردبیر
زندگی