دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ 24 June 2024
دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
کد خبر: ۶۲۴۷۱

هشدار روزنامه اصلاح‌طلب: فقر را جدی بگیرید، شیره جامعه را می‌کشد و به مرز عصیان می‌رساند

هشدار روزنامه اصلاح‌طلب: فقر را جدی بگیرید، شیره جامعه را می‌کشد و به مرز عصیان می‌رساند
روزنامه هم‌میهن نوشت: امروز فقر بیش از هر چیز دیگری شیره این جامعه را می‌کشد و آن را به مرز عصیان می‌رساند. فقر را جدی بگیرید، جدی‌تر از هر چیز دیگر.
  • یک جامعه قدرتمند در کنار نیروی نظامی و ابزار جنگی قوی، نیازمند اقتصاد، فرهنگ و نهادهای اجتماعی قدرتمند است. نیازمند بنیان‌های قوی فناوری و علمی و دانشگاهی و آموزش عمومی است. نیازمند رسانه‌های قدرتمند است نه آنکه دغدغه‌های آن وجود چند رسانه خارجی باشد. نیازمند مدیریت قدرتمند است که بهترین مدیران را مصدر امور قرار دهد. نیازمند دستگاه قضایی مستقل و کارآمد است که احکام دادگاه‌هایش فصل‌الخطاب باشند و مردم از وجود عدالت بر اثر احکام آنها احساس عدالت و رضایت کنند. نیازمند مجلسی است که نماینده همه مردم باشد.

 

  • چشم‌های ظاهربین متوجه متغیرها و عوامل نرم‌افزاری نمی‌شوند، فقط کشتی‌های جنگی، هواپیما، موشک و تانک‌های حکومت‌ها را می‌شمارند، درحالی‌که رکن اصلی قدرت یک حکومت تعلق خاطر مردم و شهروندان آن جامعه به میهن، مردم و حکومت خود است و این حاصل نمی‌شود جز از طریق رفع تبعیض، فساد، فقر و نیز لمس‌کردن آزادی و باز بودن راه برای پیشرفت.

 

  • امروز فقر بیش از هر چیز دیگری شیره این جامعه را می‌کشد و آن را به مرز عصیان می‌رساند. فقر را جدی بگیرید، جدی‌تر از هر چیز دیگر.

 

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی