دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ 24 June 2024
دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
کد خبر: ۶۲۴۸۵

توسل به سخنان ویکتور هوگوی فرانسوی و تولستوی روسی، جایگزین فرمایشات امام صادق؟

توسل به سخنان ویکتور هوگوی فرانسوی و تولستوی روسی، جایگزین فرمایشات امام صادق؟
روزنامه جمهوری اسلامی در مطلبی به برخی از اقدامات تبلیغاتی در شهر انتقاد کرد و نوشت: رعایت حجاب، از واجبات قطعی شرعی است ولی تا زمانی که حکمرانی اسلامی عدالت اقتصادی و اجتماعی را در جامعه محقق نکند نمی‌تواند مشکل حجاب را حل کند.
  • باید خود را سرزنش کنیم که شایستگی حفاظت از انقلاب اسلامی را که امام خمینی با زحمات طاقت‌فرسا آن را رهبری کردند و مردم ایران با فداکاری کم‌نظیر خود آن را به پیروزی رساندند، نداشتیم. اگر با روش اعتدالی به پیش رفته بودیم و به اصحاب افراط و تفریط مجال صحنه‌ گردانی نمی‌دادیم، کار به جائی نمی‌رسید که امروز مردمی که گرفتار تأمین معیشت خود هستند درگیر اموری از قبیل حجاب شوند.

 

  • رعایت حجاب، از واجبات قطعی شرعی است ولی تا زمانی که حکمرانی اسلامی عدالت اقتصادی و اجتماعی را در جامعه محقق نکند نمی‌تواند مشکل حجاب را حل کند. اگر عدالت محقق شود، خود مردم تمام احکام دین را رعایت خواهند کرد و نیازی نخواهد بود متولیان امور فرهنگی کشور به جای استناد به فرمایشات امام صادق، که اکنون در ایام سالگرد شهادت آن حضرت قرار داریم، به سخنان ویکتور هوگوی فرانسوی و تولستوی روسی برای لزوم رعایت حجاب متوسل شوند و در سطح شهر، جملات آنان را برای ترویج حجاب تابلو کنند! آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد.

 

 

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی