چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ 24 July 2024
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
کد خبر: ۶۶۳۵۶

این استان‌ها سرد می‌شوند

این استان‌ها سرد می‌شوند
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از کاهش دما در نوار شمالی کشور، بارش باران در برخی استان‌ها و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در نقاط مستعد خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: از بعد از ظهر دوشنبه (۱۷ مهر) سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و در استان اردبیل، شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی، بخش‌هایی از گیلان و مازندران، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه(۱۸ و ۱۹ مهر) در استان‌های ساحلی خزر، آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل، برخی نقاط استان‌های زنجان، کردستان، کرمانشاه، قزوین، البرز، تهران، همدان، پنجشنبه (۲۰ مهر) در مناطق غربی، مرکزی، استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز و جمعه (۲۱ مهر) در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در نقاط مستعد گردوخاک و در ارتفاعات و نقاط سردسیر رشته کوه البرز و در استان اردبیل بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شدت بارش در گیلان و مازندران خواهد بود. دوشنبه و سه‌شنبه در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و پنجشنبه و جمعه در شمال شرق و شرق کشور افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک انتظار می‌رود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران وضع هوا از سه‌شنبه تا پنجشنبه کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور خواهیم داشت.

ضیاییان ادامه داد: خلیج فارس دوشنبه و دریای خزر از سه‌شنبه تا پنجشنبه مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۸ مهر) کمی ابری تا نیمه‌ابری و گاهی وزش باد شدید و از اواخر وقت بارش‌های پراکنده با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه ( ۱۹ مهر) نیمه‌ابری و گاهی بارش‌های پراکنده و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ مهر) اهواز با دمای ۴۰ و ۴۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.


 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی