چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ 24 July 2024
شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۰
کد خبر: ۶۶۵۸۸

پیش‌بینی وضعیت هوا طی چند روز آینده؛ این استان‌ها بیشترین بارش‌ها را خواهند داشت

پیش‌بینی وضعیت هوا طی چند روز آینده؛ این استان‌ها بیشترین بارش‌ها را خواهند داشت
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران در نقاط مختلف کشور و افزایش وزش باد و گرد و خاک در نوار شرقی خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: از امروز(۲۹ مهر) تا دوشنبه (اول آبان) در بخش‌هایی از جنوب شرق کشور رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. بیشینه بارش امروز در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق و شمال هرمزگان خواهد بود همچنین امروز در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس جنوبی ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود.

وی افزود: سه‌شنبه (۲ آبان) با گذر امواج تراز میانی جو در نواحی غرب ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی‌، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا چهارشنبه (۳ آبان) گستره فعالیت سامانه بارشی افزایش می‌یابد و در نیمه‌غربی کشور ، سواحل دریای خزر، به‌تدریج مرکز، جنوب و شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز در نوار شرقی کشور در بعضی ساعات افزایش وزش سرعت باد، گاهی همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان اضافه کرد: اوایل وقت امروز دریای خزر و طی روزهای شنبه و یکشنبه خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۳۰ مهر) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد و غبار رقیق با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ( اول آبان) کمی ابری تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ مهر) اهواز با دمای ۳۶ و ۳۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۴ و ۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.


 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی