چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ 24 July 2024
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۰
کد خبر: ۶۶۸۴۰

بارش باران در این استان‌ها؛ کدام مناطق کشور برفی می‌شود؟

بارش باران در این استان‌ها؛ کدام مناطق کشور برفی می‌شود؟
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و رعد و برق در بیشتر استان‌ها و بارش برف در ارتفاعات شمال کشور خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: با گذر متناوب امواج تراز میانی جو طی روز چهارشنبه (۱۰ آبان) در مناطقی از شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی واقع در غرب و جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین و البرز، نواحی از اصفهان، غرب یزد، ارتفاعات زاگرس جنوبی در شمال فارس، غرب کرمان، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

وی افزود: پنجشنبه (۱۱ آبان) بارش در نوار غربی و در مرکز کشور ادامه می‌یابد و برای نوار شرقی کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا جمعه(۱۲ آبان) در مناطقی از غرب، جنوب غرب کشور و در نیمه شمالی فارس، استان‌های اصفهان، یزد، کرمان و همچنین در نیمه‌غربی کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال زنجان، اردبیل، گیلان و مازندران بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: شنبه (۱۳ آبان) با گذر سامانه بارشی از غرب کشور در مناطقی از غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز، شرق و جنوب شرق کشور بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان اضافه کرد: با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، در سواحل شمالی کشور و استان اردبیل بارش باران و در ارتفاعات بارش برف آغاز می‌شود.

وی افزود: یکشنبه(۱۴ آبان) این سامانه در نیمه‌شرقی کشور فعال است و سبب بارش و وزش باد در این مناطق می‌شود. در ضمن بارش در سواحل شمالی و ارتفاعات البرز ادامه خواهد داشت.

به گفته ضیاییان در سواحل دریای خزر تا روز جمعه افزایش نسبی دما و طی روزهای شنبه و یکشنبه کاهش نسبی دما رخ می‌دهد، دریای خزر طی روزهای شنبه و یکشنبه مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۱۱ آبان) نیمه‌ابری تا ابری و گاهی وزش باد، بارش پراکنده با احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۱۲ آبان) نیمه‌ابری تا ابری و گاهی رگبار باران با احتمال رعد و برق، به‌تدریج کاهش ابر و افزایش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ آبان) اهواز با دمای ۳۵ و ۳۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۵ و ۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.


 

منبع خبر : ايسنا
منبع: ایسنا
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی