جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ 12 April 2024
يکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰
کد خبر: ۶۸۲۴۹

فشار آمریکا به چین برای متقاعد کردن ایران در جهت توقف حمایت از انصارالله

فشار آمریکا به چین برای متقاعد کردن ایران در جهت توقف حمایت از انصارالله
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی امریکا، وانگ یی وزیر امور خارجه چین را در جریان مذاکرات در تایلند تحت فشار قرار داد تا از نفوذ چین بر ایران برای کاهش تنش‌ها در خاورمیانه استفاده کند.

آسوشیتدپرس نوشت: جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی امریکا، وانگ یی وزیر امور خارجه چین را در جریان مذاکرات در تایلند تحت فشار قرار داد تا از نفوذ چین بر ایران برای کاهش تنش‌ها در خاورمیانه استفاده کند.

به گزارش فراز، در ادامه این مطلب آمده است: این مقامات همچنین موافقت کردند که برای تدارک تماس بین رئیس جمهور جو بایدن و رهبر چین شی جین پینگ همکاری کنند

 دیدار‌های جمعه و شنبه در بانکوک، که به دنبال گفتگو‌های روسای جمهور در ماه نوامبر در کالیفرنیا بود، پس از پیروزی یک نامزد حزب حاکم مخالف پکن در انتخابات ریاست جمهوری اخیر تایوان و از سرگیری گفتگو‌های مقامات نظامی امریکا و چین برگزار شد. 

 یک مقام ارشد ایالات متحده گفت سالیوان با اشاره به اهرم اقتصادی گسترده چین بر ایران، بر تاثیر بی ثبات کننده حملات حوثی‌ها بر تجارت بین المللی تاکید کرد. 

 این مقام خاطرنشان کرد که چین علناً خواستار کاهش تنش‌ها شده است، اما گفت که هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا پکن از قدرت دیپلماتیک خود برای تحت فشار قرار دادن تهران در این مورد استفاده می‌کند یا خیر.

 
 

 

 

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!