دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ 17 June 2024
شنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۸
کد خبر: ۷۱۵۳۰

وزیر دفاع هند: برای کشتن تروریست‌ها وارد پاکستان می‌شویم

وزیر دفاع هند: برای کشتن تروریست‌ها وارد پاکستان می‌شویم
وزیر دفاع هند اعلام کرد، دهلی برای کشتن هر کسی که پس از تلاش برای حمله تروریستی در هند به پاکستان فرار کند، به این کشور وارد خواهد شد.

گفته‌های «راجنات سینگ» وزیر دفاع هند پس از آن مطرح شد که روزنامه گاردین چاپ انگلیس گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه دهلی ۲۰ نفر را در داخل خاک پاکستان از ۲۰۲۰ و به عنوان بخشی از طرحی گسترده‌تر برای حذف تروریست‌هایی که در خاک کشور خارجی ساکن هستند، از پای در آورده است.

وزیر دفاع هند همچنین گفت: اگر تروریست‌ها به پاکستان فرار کنند، ما برای کشتن آنها وارد این کشور می‌شویم.

وی در گفت‌وگویی با شبکه خبری سی.ان.ان گفت: هند همچنان به دنبال حفظ روابط خوب با کشورهای همسایه است اما اگر کسی به هند بیاید و به دنبال انجام اقدامات تروریستی باشد، ما هم ساکت نمی‌نشینیم.

روابط بین دهلی‌نو و اسلام آباد از بمب گذاری انتحاری ۲۰۱۹ در کاروان نظامی هند در کشمیر که توسط شبه نظامیان مستقر در پاکستان رخ داد، بدتر شده است. این مساله باعث شد تا دهلی‌نو یکسری حملات هوایی علیه یک پایگاه شبه نظامی در پاکستان انجام دهد.

اسلام آباد اوایل سال جاری میلادی گفته بود که شواهدی معتبر و مستدل دارد که جاسوس‌های هند دو نفر از شهروندان پاکستانی را در داخل خاک کشور کشتند.

هند نیز گفته که این پروپاگاندا دروغ و مخرب است.

گزارش روزنامه گاردین چند ماه پس از آن منتشر شد که کانادا و آمریکا هند را به کشتن یا تلاش برای کشتن افرادی در دیگر کشورها متهم کرد.

کانادا در سپتامبر ۲۰۲۳ گفته بود که در حال پیگیری یکسری اتهامات معتبر است که هند را به کشتن یک رهبر جدایی طلب سیک که در ژوئن به ضرب گلوله کشته شد، مرتبط می‌کند.

منبع:ایسنا

یکی از مقام‌های ارشد کانادا نیز در ژانویه ۲۰۲۴ اعلام کرد که هند در این زمینه همکاری می‌کند و روابط دو جانبه بین دو کشور در حال بهبود است.

واشنگتن نیز در نوامبر ۲۰۲۳ گفته بود که یک توطئه از سوی هند را برای کشتن یک رهبر جدایی طلب دیگر هند خنثی کرده و علیه فردی که گفته می‌شود با دهلی‌نو برای انجام یک قتل برنامه ریزی شده همکاری داشته، شکایتی تنظیم کرده است.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند نیز گفته که دهلی هرگونه اطلاعاتی را که در این باره دریافت کند، مورد تحقیق قرار می‌دهد.

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی