پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ 20 June 2024
شنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۷
کد خبر: ۷۱۵۴۵

عضو شورای شهر: حداقل ۱۰۰۰ مسجد دیگر باید در تهران ساخته شود

عضو شورای شهر: حداقل ۱۰۰۰ مسجد دیگر باید در تهران ساخته شود
 عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حال حاضر تهران بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ مسجد دارد و حداقل باید هزار مسجد دیگر نیز ساخته شود.

سید محمد آقامیری، رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران و دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد شهر تهران با بیان این که پایتخت به یک هزار مسجد نیاز دارد، اظهار داشت: در حال حاضر تهران بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ مسجد دارد و حداقل باید یک هزار مسجد دیگر نیز ساخته شود. 

وی با بیان این که بیشترین تعداد مساجد پایتخت در جنوب شهر است، یادآور شد: آمار منطقه به منطقه و محله به محله تهران وجود دارد و کاملا مشخص است که هر منطقه چه تعداد مسجد دارد. 

آقامیری با اعلام این که در بافت جدید شهری و مناطقی که اضافه شده، تعداد مساجد پایین است، تصریح کرد: این‌گونه نیست که مناطق شمالی تعداد مساجد کمتری داشته باشند بلکه در مناطق جدید و یا مناطقی که از ویلانشینی به سمت آپارتمان‌نشینی و افزایش جمعیت ناشی از آن رفته‌اند، نیاز بیشتری برای ساخت مسجد احساس می‌شود. 

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: شهرداری در سال قبل به ساخت بیش از ۴۰ مسجد کمک کرد، در واقع شهرداری فقط کمک‌کننده است و به تنهایی مسجدی نساخته است. 

وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل‌ها صفر تا صد امور را شهرداری انجام نمی‌دهد، بلکه در واگذاری زمین و یا دیگر موارد کمک می‌کند و در مواردی حتی سازمان اوقاف و امور خیریه، زمین‌هایی را در اختیار شهرداری قرار می‌دهد که این زمین‌ها واگذار می‌شوند. 

آقامیری با بیان این که برخی از مساجد متعلق به بخش خصوصی است و زیر نظر امور مساجد نیست، گفت: برخی مساجد نیز یا مساحت کمی دارند و در تمام ایام سال فعالیت نمی‌کنند و تنها در برخی مناسبت‌های مذهبی از جمله ایام محرم میزبان مردم هستند.

براساس گزارش پایگاه خبری شهر، عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: با احتساب تمامی این موارد، درمجموع از لحاظ برخورداری پایتخت از مساجد با خلأ مواجه هستیم.

منبع:ایلنا

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی