دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ 17 June 2024
دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۸
کد خبر: ۷۱۶۴۴

معاون وزیر راه: ۸۲۸ نفر در سفرهای نوروزی جان باختند

معاون وزیر راه: ۸۲۸ نفر در سفرهای نوروزی جان باختند
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: از ۲۴ اسفند تا ۱۷ فروردین بیش از ۱۸ میلیون نفر از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کردند که در این بین ۸۲۸ نفر در اثر تصادفات فوت کردند‌.

سید کمال هادیان فر معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در نشست خبری ارائه اقدامات و عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ اظهار داشت: سالجاری با بیش از ۲۱۰ هزار نفر از همکارانم در حوزه سفر‌های جاده‌ای و قطار و هواپیمایی دریایی در خدمت مردم بودند.

وی افزود: ستاد سفر‌های نوروزی دو ماه پیش از آغاز سفرها در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شد. 

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: برآورد اولیه آن بود که بیش از ۱۶ میلیون نفر از ناوگان عمومی بین شهری و فرودگاه و راه آهن استفاده خواهند کرد. 

وی گفت: پیش بینی سه تا پنج درصد افزایش سفر و عدم تناسب امکانات تردد سفر از سوی ناوگان را داشتیم ولی دستور وزیر تناسب کردن و افزایش و بهسازی آمادگی را داشته باشیم تا خدمات مطلوبی به مردم داده شود.

هادیان فر افزود: ماه رمضان سال گذشته از سوم فروردین آغاز شد ولی سالجاری از ۲۲ اسفند بود و شرایط جوی خاصی هم تا ۱۰ فروردین داشتیم. 

وی گفت: رزمایش نوروزی از ۲۴ اسفند تا ۱۷ فروردین بود که الحمدالله تصادف جاده‌ای خاصی نداشتیم؛ در مجموع ۸۲۸ نفر در اثر تصادفات نوروزی فوت کردند. 

هادیان فر اظهار داشت: بیش از ۱۸ میلیون نفر از ناوگان عمپمی سالجلری استفاده کردند و حدود ۷ میلیون نفر از جاده استفاده کردند.

وی گفت: ۵۳۰ میلیون تردد در ایام نوروز ثبت شد؛  ۶ درصد افزایش مصرف سوخت در این ایام داشتیم؛ عمده سفرها به مازندران، گیلان، خراسان رضوی و اصفهان بود. 

منبع:برنا

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی