دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ 17 June 2024
چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۴
کد خبر: ۷۱۷۸۴

برتری ۴ درصدی بایدن در مقابل ترامپ در نظرسنجی انتخاباتی جدید

برتری ۴ درصدی بایدن در مقابل ترامپ در نظرسنجی انتخاباتی جدید
نتایج نظرسنجی جدید رویترز/ایپسوس که امروز منتشر شد، نشان داد در صورتی که انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر ایالات متحده امروز برگزار شود، بایدن با فاصله چهار درصد پیروز می‌شود.

در نظرسنجی جدید رویترز/ایپسوس، رئیس‌جمهور آمریکا جو بایدن توانست با فاصله چهار امتیاز سلف خود دونالد ترامپ را پشت سر بگذارد. 

حدود ۴۱ درصد رای‌دهندگان آمریکایی شرکت‌کننده در این نظرسنجی آنلاین گفتند اگر انتخابات امروز برگزار شود، به بایدن رای می‌دهند؛ در مقابل، ۳۷ درصد ترامپ را ترجیح دادند.

این چهار امتیاز برتری در بین رای‌دهندگان ثبت‌نام شده در حالی است که در همین نظرسنجی در مارس بایدن تنها با یک درصد از ترامپ پیش بود.

در این نظرسنجی همچنین بسیاری از رای‌دهندگان مردد ظاهر شدند و حدود ۲۲ درصد از رای‌دهندگان ثبت نامی گفتند یا نامزدی را انتخاب نکرده‌اند، یا به گزینه‌های احزاب دیگر غیر از دو حزب اصلی جمهوری‌خواه و دموکرات تمایل دارند یا ممکن است اصلاً رای ندهند. 

بایدن در بین همه پاسخ‌دهندگان با یک امتیاز پیش بود، اما برتری او در بین رای‌دهندگان ثبت‌نامی قابل توجه است، زیرا کسانی که قبلاً برای رای دادن ثبت‌نام کرده‌اند احتمال بیشتری دارد که در انتخابات نوامبر شرکت کنند.

منبع:فارس

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی