سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ 21 May 2024
شنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۳
کد خبر: ۷۱۸۴۳

بدهی ۹۰ میلیارد تومانی مردی که روحش هم خبر نداشت!

بدهی ۹۰ میلیارد تومانی مردی که روحش هم خبر نداشت!
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا از کلاهبرداری یک شیاد با سوءاستفاده از اطلاعات هویتی افراد متقاضی وام خبر داد.

 سرهنگ عبدالله چولکی معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا گفت: بعد از مراجعه فردی به پلیس در یکی از شهرستان‌های تهران مبنی بر انسداد حساب‌های بانکی و بدهی مالیاتی در یکی از استان‌های مرکزی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری این استان قرار گرفت.

 وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه و بررسی پرونده مالیاتی شاکی مشخص شد، نام وی به عنوان مدیرعامل یک شرکت با مشخصات معین و شناسه ملی به ثبت رسیده است. شاکی در اظهارات خود مدعی بود هیچ‌گونه همکاری و فعالیت اقتصادی در این شرکت نداشته است. اما طبق محاسبات و برآوردهای کارشناسان، طی ۳ سال فعالیت، بدهی مالیاتی این شرکت بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال گزارش شده بود.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا تصریح کرد: کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی در ادامه تحقیقات خود دریافتند، حتی رئیس هیأت‌مدیره شرکت نیز از ثبت آن بی‌اطلاع است و گفته که چند سال پیش مدارک هویتی خود را برای دریافت وام ارائه و در این خصوص اوراقی را نیز امضا کرده است.

وی افزود: با تحقیقات میدانی و پس از اقدامات فنی و اطلاعاتی مشخص شد فردی از مدارک این افراد سوءاستفاده کرده و پس از ثبت شرکت، این ۲ نفر را بدون اینکه اطلاعی داشته باشند، به عنوان مدیرعامل و رئیس هیأت‌مدیره معرفی کرده است.

سرهنگ چولکی ضمن توصیه به شهروندان درباره اینکه در زمان تنظیم وکالت کاملا از مفاد وکالت‌نامه اطلاع کافی داشته باشند، گفت: برابر واقعیات پرونده‌های موجود، اعتماد به افراد و قرار دادن اصل یا حتی فتوکپی مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) یا کارت‌های بانکی به منظور دریافت تسهیلات، یارانه، ثبت شرکت و... موجب ایراد خسارت‌های مادی و معنوی جبران‌ناپذیر برای صاحبان مدارک شده است.

منبع:روزنامه ایران

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی