سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ 21 May 2024
شنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۳
کد خبر: ۷۲۲۸۶

انتقاد رییس اتاق اصناف تهران از برخورد با واحدهای صفی به دلیل کشف حجاب

انتقاد رییس اتاق اصناف تهران از برخورد با واحدهای صفی به دلیل کشف حجاب
 رییس اتاق اصناف تهران گفت: اتفاقا یکی از موضوعات این است که به هرحال این افراد از درب منزل یا هر از مبدایی با همان ظاهر بی‌حجاب تمام مسیر را طی می‌کنند اما به طور تصادفی در یک واحد صنفی شناسایی می‌شوند یا اینکه در دید ماموری قرار می‌گیرند و در نهایت با آن واحد صنفی برخورد می‌شود.

حمیدرضا رستگارپور درباره پلمب اصناف به ویژه کافه‌ها و رستوران‌ها به دلیل عدم رعایت حجاب مشتریان در این اماکن و همچنین خسارت‌هایی که این واحدهای صنفی وارد می‌شود، اظهار داشت: بخش عمده بحث حجاب یک موضوع فرهنگی است، فرهنگ هم جبرپذیر نیست. حجاب یک تکلیف شرعی و اعتقادی است و همچنین یک موضوع و وظیفه قانونی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: باید موضوعات از هم تفکیک شوند و با یکسری از افراد از زاویه فرهنگی بودن حجاب وارد موضوع شویم و باید یکسری از افراد هم باید سلبی و قهری برخورد شود چراکه حجاب قانون است و اگر این قانون ابهامی دارد باید جای دیگری به این موضوع بپردازد.

رییس اتاق اصناف تهران درباره آسیب‌هایی که صنف‌های مختلف از این موضوع می‌بینند، گفت: اتفاقا یکی از موضوعات این است که به هرحال این افراد از درب منزل یا هر از مبدایی با همان ظاهر بی‌حجاب تمام مسیر را طی می‌کنند اما به طور تصادفی در یک واحد صنفی شناسایی می‌شوند یا اینکه در دید ماموری قرار می‌گیرند و در نهایت با آن واحد صنفی برخورد می‌شود.

رستگارپور افزود: در این باره مذاکراتی داشتیم که در این موضوع نهاد متولی تفکیکی قائل شود. واحدهای صنفی در این شرایط هم مشمول جریمه نقدی و هم پلمب می‌شوند که برای آنها سابقه حساب می‌شود. مذاکراتی در دستگاه‌های متعدد انتظامی و استانداری داشتیم تا موضوع مورد بررسی قرار بگیرند و به دنبال راهکاری هستیم تا این مشکل برای اصناف حل شود.

منبع:ایلنا

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی