شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ 18 May 2024
دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۱
کد خبر: ۷۲۸۵۲

سخنگوی سپاه: در عملیات «وعده صادق» ۱۰ کشور به اسرائیل کمک پدافندی کردند

سخنگوی سپاه: در عملیات «وعده صادق» ۱۰ کشور به اسرائیل کمک پدافندی کردند
سخنگوی سپاه گفت: در عملیات تنبیهی وعده صادق ۱۰ کشور در حوزه پدافندی به رژیم صهیونیستی کمک کردند و در پس این عملیات، پیروزی کشورمان بر سیستم پدافندی کشور‌های مطرح رقم خورد.

 سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه، در آیین گرامیداشت هفته عقیدتی- سیاسی در سپاه و بسیج که در سالن هفتم تیر ستاد مرکزی قوه قضاییه برگزار شد، اظهار کرد: ۴۵ سالی است که در کشور موضوع فلسطین به عنوان مسئله‌ای اصلی مطرح است و دومین راهپیمایی بزرگ ما در کشور نیز راهپیمایی روز قدس بوده است.

وی بیان کرد: نزدیک به ۸۰ سال از اشغال فلسطین توسط اسرائیل می‌گذرد و آمریکا و اذنابش حامی این رژیم بوده و هستند.

سخنگوی سپاه با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی در سال گذشته، حمایت از فلسطین را قوت بخشید، افزود: این عملیات پر قدرت علیه رژیم صهیونیستی انجام شد که در گذشته مدعی شده و بار‌ها اعلام کرده بود، قلعه‌ای امن در منطقه هستیم و اگر همه ارتش‌های کشور‌های عربی همزمان به ما حمله کنند، پیروز میدان خواهیم بود.

سردار شریف با بیان اینکه صهیونیست‌ها لحظه‌ای از تقویت بنیه نظامی، امنیتی و دفاعی خود غافل نمی‌شوند، اظهار کرد: با این وجود، نزدیک ۷ ماه است که صهیونیست‌ها در همین غزه ماندند و به هیچکدام از اهدافی که اعلام‌کرده بودند، نرسیدند. رژیم صهیونیستی در میدان مصاف با غزه بدون پدافند و با انجام هزاران بمباران، راه به جایی نبرده است.

وی با اشاره به تبعات عملیات طوفان الاقصی برای رژیم صهیونیستی گفت: با این عملیات، هیمنه رژیم صهیونیستی در حوزه عملیاتی، نظامی و دفاعی بهم ریخت، همچنین موج حمایت جهانی از فلسطینیان و انزجار از این رژیم رقم خورد.

 سردار شریف با اشاره به قدرت نظامی کشور با توجه به رقم زدن عملیات وعده صادق اظهار کرد: بعد از دفاع مقدس، لحظه‌ای برای توانمند شدن کشور تحت تدابیر رهبر انقلاب را از دست ندادیم. دفاع مقدس، تهدیدی بود که به فرصتی استثنایی تبدیل شد.

سخنگوی سپاه گفت: در عملیات تنبیهی وعده صادق ۱۰ کشور در حوزه پدافندی به رژیم صهیونیستی کمک کردند و در پس این عملیات، پیروزی کشورمان بر سیستم پدافندی کشور‌های مطرحی رقم خورد همان‌هایی که به حمایت رژیم صهیونیستی آمده بود. هیچ کشوری نمی‌خواست ما در این اتفاق موفق شویم، اما خداوند خواست و این اتفاق و عملیات مبارک رقم بخورد و شاهد حمایت جانانه از مردم ایران بودیم. همه مردم از این اقدام ملی حمایت کردند و خداوند نیز برکت داد.

سردار شریف بیان کرد: بعد از گذشت بیش از ۵۰ سال، کشور شیعیان و اهل بیت (ع) سیلی محکمی به رژیم صهیونیستی زد که آن‌ها باورشان نمی‌شد.

وی افزود: با قاطعیت می‌گویم امروز به برکت دفاع مقدس، جانفشانی‌های نیرو‌های مسلح و تدابیر رهبر معظم انقلاب، کشور امنی داریم از این لحاظ که هیچکس جرات حمله به کشورمان را ندارد.

سخنگوی سپاه با بیان اینکه امروز دست ما پر است و دشمن هم این نکته را می‌داند تاکید کرد، عملیات وعده صادق با سلاح‌های تولید داخل صورت گرفت، افزود: عملیات وعده صادق، رزمایش نبود بلکه صحنه عملیات واقعی بود. عظمت این اقدام به صورتی بود که آن‌ها باید مدت‌ها عطش داشته باشند که این حمله چگونه بوده است.

سخنگوی سپاه گفت: این عملیات نظامی، اقدامی غافلگیرکننده نبود و زمانی که اولین پهپاد پرتاب شد آن‌ها منتظر بودند.

سردار شریف عنوان کرد: عملیات وعده صادق بار‌دیگر به شیعیان و ملت ایران ابهت و برتری بخشید و دل تمام شیعیان و آزادیخواهان دنیا را شاد کرد. امروز دست ما پر است و دشمن هم این نکته را می‌داند؛ خداوند را برای عظمتی که برای ملت ایران افرید شاکریم.

سخنگوی سپاه با بیان اینکه مردم ایران بسیار هوشمندانه خادم را از خائن تشخیص می‌دهند و موقعیت شناس هستند، گفت: امیدواریم بتوانیم فدای این مردم شویم و خدمتی صادقانه به آن‌ها داشته باشیم.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین خلیلی معاون اول قوه قضاییه در سخنانی اظهار کرد: در دنیایی که دنبال تفرقه افکندن میان ما بودند و روزنه وسیعی برای این افتراق را به وجود آورده و همدلی‌ها و همبستگی ملت ما را نشانه گرفته بودند، خداوند در این واقعه توصیفی (عملیات وعده صادق) اتحاد را به ما هدیه کرد آن هم در دنیایی که دنبال تفرقه افکندن در میان ما بودند و روزنه وسیعی برای این افتراق بوجود آورده بودند و همدلی‌ها و همبستگی ملت ما را نشانه گرفته بودند، اما خداوند با انعکاس قدرت وسیع خود، اتحاد را به ما نشان داد.

حجت الاسلام والمسلمین فاطمی امین نماینده، ولی فقیه در بسیج قوه قضاییه و وزارت دادگستری نیز طی سخنانی در آیین گرامیداشت هفته عقیدتی- سیاسی در سپاه و بسیج با اشاره به عملیات وعده صادق گفت: این عملیات با بصیرت افزایی که در ایران و همچنین تمام دنیا داشت، با نتیجه‌ای پربرکت همراه شد و اگر اقدامات ما در هر جایگاهی با اخلاص باشد حتما نتیجه بخش خواهد بود.

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

پیشنهاد سردبیر
زندگی