پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ 23 May 2024
چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۷۳۰۲۸
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

درمورد واردات خودروی برقی فقط شعار می‌دهیم / ابتدا باید زیرساخت‌ها فراهم شود

درمورد واردات خودروی برقی فقط شعار می‌دهیم / ابتدا باید زیرساخت‌ها فراهم شود
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت واردات خودروهای برقی گفت: اگر بخواهیم واردات خودروهای برقی را در دستور کار قرار دهیم، بحث ایستگاه های سوخت و تامین انرژی هم مطرح است که باید توسط دولت انجام شود.

مصطفی نخعی در رابطه با واردات خودروهای برقی، اظهار داشت: یکی از روش‌های مهمی که می‌تواند برای مدیریت مصرف بنزین در کشور کمک کند، تنوع سبد سوخت خودروها است؛ چراکه اگر بار  تامین سوخت خودروها تنها بر عهده بنزین باشد، باعث به وجود آمدن چالش هایی می‌شود که الان با آن مواجه هستیم.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه ما شبکه برق را در همه جای کشور داریم، الکتریسیته می‌تواند کمک زیادی به کاهش مصرف بنزین و هم کاهش آلودگی در کشور کند. بسیاری از کشورهای دنیا هم به سمت استفاده از خودروهای «الکتریکی» سیاست گذاری کردند و سهم خودروهای برقی را در سبد انرژی خودشان افزایش می‌دهند.

نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد شورای عالی انرژی، گفت: اولا ما باید از شورای عالی انرژی گلایه کنیم که در خصوص سبد انرژی خودروها، اشاره‌ای به خودروهای برقی نکرده که باید به آن پرداخته شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر اگر بخواهیم واردات خودروهای برقی را در دستور کار قرار دهیم، بحث ایستگاه های سوخت و تامین انرژی هم مطرح است که باید توسط دولت انجام شود. اما استراتژی خاصی در این خصوص نمی‌بینم و فقط شعار می دهیم. از سوی دیگر بحث ایستگاه های تامین برق در سطح شهر بسیار محدود است و ابتدا باید زیرساخت ها تامین شود.

منبع:شفقنا

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی