پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ 23 May 2024
شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۰
کد خبر: ۷۳۱۰۹
وال استریت ژورنال:

آمریکا جنگنده‌های خود را به قطر منتقل می‌کند

آمریکا جنگنده‌های خود را به قطر منتقل می‌کند
وال استریت ژورنال در گزارشی مدعی شده آمریکا برخی هواپیما‌های جنگی خود را به قطر منتقل می‌کند تا از نگرانی متحدانش در منطقه بکاهد.

وال استریت ژورنال امروز جمعه گزارش داد انتظار می‌رود ایالات متحده جت‌های جنگنده، پهپاد‌های مسلح و سایر هواپیماهایش را به قطر منتقل کند تا ظاهراً امکان تغییر موقعیت نیرو‌های این کشور فراهم شود.

بر اساس این گزارش، جابجایی نیرو‌ها به ایالات متحده این امکان را می‌دهد که از محدودیت‌ها در انجام حملات هوایی از پایگاه هوایی مورد استفاده ایالات متحده در امارات متحده عربی اجتناب کند.

به گزارش این روزنامه آمریکایی، «چنین تصمیمی تنش‌های موجود بین آمریکا و کشور‌های خلیج فارس را برجسته می‌کند. بسیاری از این کشور‌ها به نیرو‌های آمریکایی اجازه داده‌اند در قلمروی آن‌ها مستقر شوند، در حالی که همچنین در خصوص کشیده شدن به درگیری جاری در خاورمیانه با تداوم جنگ غزه محتاط هستند».

به ادعای این گزارش به نقل از مقامات، امارات همچنین نگران است که با تشدید تنش‌ها در منطقه، این کشور به دلیل کمک علنی به عملیات نظامی ایالات متحده هدف قرار گیرد.

یک مقام اماراتی به وال استریت گفت «محدودیت‌های اعمال شده در مأموریت‌های ضربتی (آمریکا) علیه اهداف در عراق و یمن از محافظت از خود ناشی می‌شود».

منبع:فارس

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

ابراهیم رئیسی به شهادت رسید

قطع مستمری ۹۰هزار نفر در سازمان هدفمندی یارانه‌ها

خشونت جنسی علیه مردان در فلسطین، یک واقعیت غیرقابل انکار!

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

پیشنهاد سردبیر
زندگی